DeLorean obnovuje výrobu slavného vozu

DeLorean obnovuje výrobu slavného vozu
Autor fotografie: "TeamTimeCar.com-BTTF DeLorean Time Machine-OtoGodfrey.com-JMortonPhoto.com-07" by JMortonPhoto.com & OtoGodfrey.com. Licensed under CC BY-SA 4.0 via Commons|Popisek: DeLorean z filmu Návrat do budoucnosti
30 / 01 / 2016, 00:45

Kultovní vůz ze známé série filmů Návrat do budoucnosti se bude zase po více jak 30 letech vyrábět.

Typický ocelově šedý vůz, zdánlivě nepoznamenaný datem svého vzniku - to je DeLorean DMC-12, který se vyráběl mezi roky 1981 - 1983. Těžký, se slabým motorem Renault, ale přesto se díky filmové sérii Návrat do budoucnosti stal legendou. vyrobeno bylo přibližně 9 000 kusů.

DMC Delorean

Společnost sídlící v Texasu vyráběla asi 20 vozů ročně od roku 2008, vozy byly skládané z 80% ze starých dílů ze skladů původní firmy v Severním Irsku.

DMC Delorean

Výrobu nových DMC-12 doposud znemožňovaly regulace amerických úřadů, které doposud neviděly rozdíl mezi malosériovými výrobci a giganty typu GM či Ford. V prosinci 2015 došlo ke schválení Low Volume Motor Vehicle Manufacturers Act, což je zákon upravující a schvalující podmínky výroby replik automobilů starších 25 let.

DMC Delorean

Díky přijetí tohoto zákona může DeLorean Motor Company konečně začít produkci nových vozů. Výroba je podle tohoto zákona omezena na sérii maximálně 325 vozů ročně, takže pokud budete jeden chtít, musíte si pospíšit.

Onen úžasný proudový kapacitátor umožňující cestování v čase asi obsahovat nebude, zato se můžeme těšit na silné motory až do výkonu asi 400 koní. 

První nové vozy se objeví na trhu začátkem roku 2017 za cenu mezi 80 až 100 tisíci dolary.

Tagy článku