Demokracie na turecký způsob: Turecko zablokovalo stránky ruského webu

Demokracie na turecký způsob: Turecko zablokovalo stránky ruského webu
Autor fotografie: Sputnik
15 / 04 / 2016, 12:15

Webové stránky agentury Sputnik v Turecku byly zablokovány ve čtvrtek večer: při vstupu na stránku se objeví nápis o uplatnění administrativních opatření ze strany úřadu.

„V důsledku technických prověrek a právního posouzení, v souladu se zákonem 5651, na rozhodnutí ze 14.04.2016 č. 490.05.01.2016.-59092 uplatňuje Správa pro telekomunikace a spoje vůči těmto webovým stránkám (sputniknews.com) administrativní opatření", stojí ve zprávě, která se objevuje při pokusu otevřít stránku.

Přitom Ústavní soud Turecka uznal dříve za neprávoplatné blokování jakýchkoli webových stránek tímto rezortem bez soudního rozhodnutí. Zdroj: cz.sputniknews.com

Podle slov šéfredaktora Sputniku-Turecko Turala Kerimova, zprávy o problémech s přístupem na webové stránky začaly přicházet od uživatelů asi v 19.00 msk. „Žádná uvědomění, varování ani jiné zprávy od kompetentních tureckých orgánů agentura nedostávala. Žádná sdělení nebyla ani po zablokování", řekl Kerimov.

Turecký prezident Erdogan před několika dny také požádal o opatření proti hanlivé básni německého satirika Jana Böhmermanna. Erdogan pro něj žádá trest kvůli hanlivé básni, kterou satirik přednesl v pořadu „ Neo Magazin Royal“ 31. března

Video: Turecký prezident - "Boss z Bosporu" terčem satirického pořadu v německé veřejnoprávní televizi

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace