Demokracie na turecký způsob: Turecko zablokovalo stránky ruského webu

Demokracie na turecký způsob: Turecko zablokovalo stránky ruského webu
Autor fotografie: Sputnik
15 / 04 / 2016, 12:15

Webové stránky agentury Sputnik v Turecku byly zablokovány ve čtvrtek večer: při vstupu na stránku se objeví nápis o uplatnění administrativních opatření ze strany úřadu.

„V důsledku technických prověrek a právního posouzení, v souladu se zákonem 5651, na rozhodnutí ze 14.04.2016 č. 490.05.01.2016.-59092 uplatňuje Správa pro telekomunikace a spoje vůči těmto webovým stránkám (sputniknews.com) administrativní opatření", stojí ve zprávě, která se objevuje při pokusu otevřít stránku.

Přitom Ústavní soud Turecka uznal dříve za neprávoplatné blokování jakýchkoli webových stránek tímto rezortem bez soudního rozhodnutí. Zdroj: cz.sputniknews.com

Podle slov šéfredaktora Sputniku-Turecko Turala Kerimova, zprávy o problémech s přístupem na webové stránky začaly přicházet od uživatelů asi v 19.00 msk. „Žádná uvědomění, varování ani jiné zprávy od kompetentních tureckých orgánů agentura nedostávala. Žádná sdělení nebyla ani po zablokování", řekl Kerimov.

Turecký prezident Erdogan před několika dny také požádal o opatření proti hanlivé básni německého satirika Jana Böhmermanna. Erdogan pro něj žádá trest kvůli hanlivé básni, kterou satirik přednesl v pořadu „ Neo Magazin Royal“ 31. března

Video: Turecký prezident - "Boss z Bosporu" terčem satirického pořadu v německé veřejnoprávní televizi

Tagy článku