Demonstrace lidskoprávních aktivistů u rakouského Brenneru, policie použila pepřový sprej

Demonstrace lidskoprávních aktivistů u rakouského Brenneru, policie použila pepřový sprej
25 / 04 / 2016, 09:30

Italští demonstranti protestovali v neděli proti zpřísnění kontrol na rakousko-italských hranicích. Rakouská policie musela proti demonstrantům použít obušky a pepřový sprej.

Předchozí demonstrace proběhla už v neděli 3. dubna poté, co rakouská vláda oznámila, že zpřísní kvůli uprchlické krizi kontroly na hraničních přechodech s Itálií. 

Německo varuje Itálii: Migranty k nám přes Brenner neposílejte.

Šarvátky vypukly, když se několik stovek demonstrantů, včetně některých levicových politiků, pokusilo prolomit policejní bariéry na rakouských hranicích. Demonstranti na sobě měli oranžové vesty na znamení solidarity s tisíci afrických a asijských přistěhovalců, kteří se utopili při pokusu o překonání Středozemní moře. Zdroj: Reuters

Podle agentury Reuters byl jeden demonstrant zatčen. 

Itálie tvrdí, že plánované opatření porušuje pravidla EU o volném pohybu osob. Brennerský průsmyk je nejdůležitější alpský přechod pro kamionovou dopravu a pokud budou zavedeny zpřísněné kontroly, mohlo by docházet k dopravním komplikacím na nejdůležitější dopravní trase do Německa. 

Demonstranti nicméně neprotestovali proti komlikacím v dopravě, ale kvůli tomu, že se Evropa uzavírá před uprchlickou vlnou.    

 

Tagy článku