Demonstrace v Praze proti rozhodnutí českých úřadů: "Hlavní město Izraele je Jeruzalém!"

Demonstrace v Praze proti rozhodnutí českých úřadů: &quote;Hlavní město Izraele je Jeruzalém!&quote;
Autor fotografie: http://eretz.cz/|Popisek: Shromáždění na podporu Státu Izrael v Praze, 18. 10. 2015
05 / 09 / 2016, 08:00

Ve středu 7.9.2016 v 17.00 hodin na Václavském náměstí pod sochou sv. Václava.

V České republice bylo rozhodnuto, že Tel Aviv je hlavní město Izraele a jako takové bude prezentováno ve školních atlasech. Proti tomuto rozhodnutí dnes proběhne demonstrace v Praze na Václavském náměstí, informoval server eretz.cz

"Protestujeme proti tomu, že Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) se rozhodlo vyhovět stížnosti instituce zastupující neexistující stát „Palestina“, aby ve školním atlase byl v rozporu se skutečností za hlavní město Izraele místo Jeruzaléma označen Tel Aviv.

Tento požadavek nemá žádnou logiku a není podložen ani stanoviskem Ministerstva zahraničních věcí, na který se MŠMT odvolává. V Jeruzalémě sídlí prezident, parlament a vláda se všemi ústředními orgány Státu Izrael a tak tomu zůstane i v jakékoli konečné podobě mírového urovnání konfliktu s Palestinci, což předpokládá i mezinárodní společenství.

Palestinský požadavek je součástí širší dezinformační kampaně, která se snaží zpochybnit tisícileté historické a náboženské vazby židovského lidu na Jeruzalém a zbavit Židy jakéhokoli práva na jejich historickou domovinu. Místo budování vlastního státu palestinští představitelé usilují všemi prostředky o zničení židovského státu. Zneužívají k tomu i zeměpis.

Nevidíme naprosto žádný důvod, proč by jim v tom české orgány měly pomáhat. Učebnice zeměpisu mají zobrazovat skutečný stav věcí, nikoli politické názory. V naší zemi žije ještě dost pamětníků ideologicky motivovaného přepisování historie. Nepřipusťme, aby se něco podobného opakovalo.

Žádáme proto MŠMT, aby své politováníhodné rozhodnutí zrušilo a aby ve školních atlasech byl jako hlavní město Izraele nadále uveden Jeruzalém.

Níže uvedené organizace vyzývají občany, kteří souhlasí s tímto názorem, aby jej přišli veřejně podpořit ve středu 7. 9. od 17 hodin na Václavské náměstí v Praze, pod sochu sv. Václava."

  • Kongregace Bnej Jisrael
  • Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém
  • Židovská liberální unie
  • Liga proti antisemitismu
  • Operace Ester
  • Facebooková skupina Podporujeme Izrael
  • Daniela Filipiová, Senát Parlamentu České republiky
  • Centrum Sion Hradec Králové

Skutečný význam české zrady ve věci Jeruzaléma

Tagy článku