Denně je českou policií zachyceno 15 nelegálních imigrantů. Azylová zařízení nestačí

Denně je českou policií zachyceno 15 nelegálních imigrantů. Azylová zařízení nestačí
Popisek: Ilustrační foto
28 / 06 / 2015, 12:45

Premiér Bohuslav Sobotka uvedl v dnešním pořadu ČT "Otázky Václava Moravce", že situaci zvládáme.

V současnosti je v azylových zařízeních ministerstva vnitra umístěno přibližně 350 azylantů, ale celková kapacita je pouhých 700 míst. Pokud bude uprchlická vlna pokračovat stejným tempem jako doposud, na konci roku bude v ČR tři tisíce azylantů.

Ministr vnitra Milan Chovanec uvedl už loni v prosinci, když se jednalo i přijetí vyššího počtu syrských uprchlíků, že „Současná kapacita zařízení ministerstva vnitra, tedy uprchlických zařízení, je 700 lidí.“ 

Premiér dnes potvrdil, že vláda uvažuje o zřízení dalšího uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách. V objektu měla být původně zřízena nová věznice,  ale ministr spravedlnosti Robert Pelikán nabídl prostory ministru vnitra Milanu Chovancovi ke zřízení uprchlického tábora s kapacitou kolem 500 míst.

Ale kam se umístí další stovky nebo spíše tisíce imigrantů? Budou budovány další a další uprchlické tábory? Nevládní neziskové organizace volají po změně azylové politiky a požadují, aby česká vláda přijala mnohem více uprchlíků.

Současně jsou imigrantům poskytovány neocenitelné informace, jak mají vypovídat před imigračními úředníky, aby úspěšně získali azyl, jak se mají chovat, aby cizinecká policie měla co největší problémy s jejich identifikací...

Předseda unijních summitů Donald Tusk řekl, že „Migranti, kteří nemají právo na pobyt v EU, musí být vraceni.“ Otázkou ale je, kam budou vraceni, když je přestanou přijímat země, na jejichž území vstoupili jako první. Maďarsko totiž zřejmě nastartovalo dominový efekt, když z "technických důvodů" přestalo dodržovat azylovou dohodu z Dublinu. 

I pokud nedojde ke změně azylové politiky ČR, větší příliv utečenců bude znamenat velké finanční výdaje a dokud se cizinci neintegrují do naší společnosti, bude to znamenat i vyšší sociální a další výdaje. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace