Desetiletá znásilněná dívka má být zabita kvůli zahanbení rodiny. Zastavme to.

Desetiletá znásilněná dívka má být zabita kvůli zahanbení rodiny. Zastavme to.
Autor: Amnesty International|Popisek: Brishna
26 / 11 / 2014, 18:00

26.11.2014 / Amnesty International informuje o dalším osudu dívky.

20.října tohoto roku jsme vás v článku Znásilněné dívce z Afghánistánu hrozí smrt kvůli cti vyzvali k podpoře výzvy Amnesty International za zaručení plné ochrany desetileté znásilněné dívce Brishně ze strany státu.
Ti z vás, kteří to učinili, pomohli dobré věci.
Amnesty International publikovala tuto informaci:

10letá Brishna, jíž rodina vyhrožovala "zabitím ze cti", protože byla znásilněná, už není v takovém nebezpečí. Všichni mužští členové rodiny se písemně zavázali, že jí neublíží - v opačném případě budou trestně stíháni. Na Brishnu pravidelně dohlíží i členové organizace Women for Afghan Women. Duchovní, který Brishnu znásilnil, byl před několika dny odsouzen k nejvyššímu možnému trestu 20 let vězení. Jsme opět o krok blíže zamezení hrůznému institutu "zabíjení ze cti" - i díky Vám, kteří jste podepsali petici. Děkujeme!

 

Psali jsme také:

Čeho se nejvíc bojí lidé v různých zemích světa?

Mučení v Sýrii. Nezvratné důkazy!

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Íránský spisovatel odsouzen k trestu smrti za nenávist k Bohu

Islámská hrozba mění svět

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace