Desetitisíce lidí protestovalo v centru Londýna proti britské vládě. Žádali demisi premiéra Camerona

Desetitisíce lidí protestovalo v centru Londýna proti britské vládě. Žádali demisi premiéra Camerona
Autor: YouTube/screenshot/RT|Popisek: Sobotní protesty proti britské vládě
17 / 04 / 2016, 18:45

AKTUALIZOVÁNO / Více než 150 tisíc lidí se v průběhu soboty zúčastnilo masových demonstrací v Londýně. Demonstranti žádají demisi Cameronovy vlády i kvůli kauze ,,Panama papers".

V Londýně propukly demonstrace proti plánovaným škrtům Cameronovy vlády a daňovým únikům v souvislosti s kauzou ,,Panama papers". Masové protesty vyvrcholily mohutným shromážděním asi 150 000 lidí v hlavním městě.

Demonstranti žádají hlavně demisi premiéra Camerona, který se podle nich do kauzy ,,Panama papers" také přes svého otce zapletl. Zdroj: independent.co.uk

Na akci vystoupili i představitelé nejrůznějších organizací. Například zástupce protiválečné iniciativy Stop the War Coalition prohlásil: „Úspory nejsou ekonomická nezbytnost, jedná se o politickou volbu. Nyní se můžeme zbavit nejen Davida Camerona, ale i celé prohnilé konzervativní vlády.“ Zdroj: echo24.cz,

Demonstrantům se nelíbí výrazná úsporná opatření, která mají dopadnout na zdravotnictví, sociální bydlení, vzdělání i práci obyčejných Britů. Kromě toho je ,,ve hře" i hranice zvýšení věku odchodu do důchodu. Na demonstraci nechyběli proto ani lidé v důchodovém věku. 

Dav skandoval hesla, jimiž premiéra i jeho kabinet vyzýval k rezignaci. I když protestujících vyšlo do ulic více než 150 tisíc, dvě největší televizní stanice (BBC a Sky News) o nich dlouho neinformovaly.

Například BBC o protestech, jež začaly v jednu hodinu po poledni, podle serveru informovala až v půl páté britského času. Neinformování o protestech vyvolalo řadu rozhořčených reakcí na sociálních sítích. Například jeden uživatel se podivil nad tím, že BBC informuje o protestech v Indii, ale zcela ignoruje demonstraci v Londýně.

Na facebookých stránkách účastníci demonstrací britského premiéra rozhodně nešetří. Často poukazují na jeho ,,odloučení od života jakéhokoliv pracujícího občana".,,Tvrdé" jádro demonstrantů chce v Londýně demonstrovat do té doby, než Cameron odejde ze své funkce. Je tak pravděpodobné, že demonstrace budou příští týden pokračovat dále.

Už minulý týden demonstrovalo asi 1 000 lidí před sídlem ministerského předsedy Downing street. Požadovali jeho okamžitou demisi kvůli jeho zapletení do kauzy ,,Panama papers".

Více než úsporná opatření tak lidem vadí, že britský premiér měl mít přímý profit z offfshorové firmy jeho otce, která měla být zmíněna v kauze ,,Panama papers". Cameron se sice za své nedostatečné vysvětlení omluvil, nicméně tím nerozptýlil další otázky. Předák konzervativců měl mít podle různých zpráv na offshorovém kontě svého otce až 2 miliony liber.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace