Desítky mrtvých během vzpoury v mexické věznici

Desítky mrtvých během vzpoury v mexické věznici
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
11 / 02 / 2016, 15:15

Desítky lidí byly zabity během vzpoury a požáru ve vězení Topo Chico, poblíž města Monterrey v severním Mexiku. Z vězení pravděpodobně také uteklo několik vězňů.

Mexický deník El Universal uvedl,  že jedna ze čtyř budov věznice začala hořet od zapáleného nábytku a odpadků. Přesný počet obětí incidentu zatím není znám. Vzpoura vypukla dnes ráno a podle stanice Televisa bylo zabito 30 lidí, ale Milenio TV  odhaduje počet mrtvých na 50. Mezi zabitými by měli být vězni i dozorci. Přilehlé ulice okolo vězení zablokovaly stovky lidí, kteří se obávají o životy svých blízkých.

Vzpouru údajně mohl vyvolat pokus o útěk vězňů náležejících k nechvalně známému drogovému kartelu Zetas. Krvavé nepokoje v přeplněných a zkorumpovaných věznicích v Mexiku nejsou žádnou novinkou. Například v roce 2012 bylo zabito 44 vězňů během vzpoury ve věznici Apodaca v Monterrey a dalších 30 vězňů uniklo. Ředitel věznice byl později vyhozen.

Svými útěky z vězení je známý také drogový král El Chapo - Prcek, kterého nedávno mexická policie s velkou pompou opět chytila.

Zdroj: BBC

 

Tagy článku