Desítky mrtvých během vzpoury v mexické věznici

Desítky mrtvých během vzpoury v mexické věznici
Popisek: Věznice je doslova obležená příbuznými vězňů a dozorců
11 / 02 / 2016, 15:15

Desítky lidí byly zabity během vzpoury a požáru ve vězení Topo Chico, poblíž města Monterrey v severním Mexiku. Z vězení pravděpodobně také uteklo několik vězňů.

Mexický deník El Universal uvedl,  že jedna ze čtyř budov věznice začala hořet od zapáleného nábytku a odpadků. Přesný počet obětí incidentu zatím není znám. Vzpoura vypukla dnes ráno a podle stanice Televisa bylo zabito 30 lidí, ale Milenio TV  odhaduje počet mrtvých na 50. Mezi zabitými by měli být vězni i dozorci. Přilehlé ulice okolo vězení zablokovaly stovky lidí, kteří se obávají o životy svých blízkých.

Vzpouru údajně mohl vyvolat pokus o útěk vězňů náležejících k nechvalně známému drogovému kartelu Zetas. Krvavé nepokoje v přeplněných a zkorumpovaných věznicích v Mexiku nejsou žádnou novinkou. Například v roce 2012 bylo zabito 44 vězňů během vzpoury ve věznici Apodaca v Monterrey a dalších 30 vězňů uniklo. Ředitel věznice byl později vyhozen.

Svými útěky z vězení je známý také drogový král El Chapo - Prcek, kterého nedávno mexická policie s velkou pompou opět chytila.

Zdroj: BBC

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace