Desítky uprchlíků se pokusilo o ilegální přechod bulharsko-tureckých hranic.

Desítky uprchlíků se pokusilo o ilegální přechod bulharsko-tureckých hranic.
Autor fotografie: google.cz/maps
16 / 10 / 2015, 10:00

AKTUALIZOVÁNO /

Původní informace bulharských médií, kterou citujeme, je zřejmě nepravdivá. "Státní zástupkyně Kalina Chapkanovová uvedla, že ač skupina nebyla ozbrojená, byla v silnějším postavení než tři zaměstnanci ministerstva vnitra. Uprchlíci nebyli ozbrojeni, ale postavili se na odpor."

Skupina asi 40 nelegálních přistěhovalců z Afghánistánu se v noci 15. října kolem 22 hodiny pokusila nelegálně překročit bulharsko-turecké hranice. Podle bulharských médií byli imigranti ozbrojení a agresivní a začali po bulharských policistech střílet. (Zdroj: sofia.topnovini.bg)

Televizní stanice "Nova TV" uvedla, že nereagovali na výzvy policistů ani na varovné výstřely, odmítli se zastavit a pokračovali dál. Jedna z kulek se údajně odrazila a postřelila jednoho z uprchlíků, který při převozu do nemocnice zemřel. V Burgasu to uvedla krajská státní zástupkyně Kalina Chapkanova na mimořádné tiskové konferenci společně s ministrem vnitra Georgi Kostovem.Policista, který vystřelil varovný výstřel, zatčen nebyl, uvedla prokurátorka Chapkanova. (Zdroj: novanews.novatv.bg)

Tisková konference v Burgasu (NOVATV)

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.