Desítky uprchlíků se pokusilo o ilegální přechod bulharsko-tureckých hranic.

Desítky uprchlíků se pokusilo o ilegální přechod bulharsko-tureckých hranic.
Autor fotografie: google.cz/maps
16 / 10 / 2015, 10:00

AKTUALIZOVÁNO /

Původní informace bulharských médií, kterou citujeme, je zřejmě nepravdivá. "Státní zástupkyně Kalina Chapkanovová uvedla, že ač skupina nebyla ozbrojená, byla v silnějším postavení než tři zaměstnanci ministerstva vnitra. Uprchlíci nebyli ozbrojeni, ale postavili se na odpor."

Skupina asi 40 nelegálních přistěhovalců z Afghánistánu se v noci 15. října kolem 22 hodiny pokusila nelegálně překročit bulharsko-turecké hranice. Podle bulharských médií byli imigranti ozbrojení a agresivní a začali po bulharských policistech střílet. (Zdroj: sofia.topnovini.bg)

Televizní stanice "Nova TV" uvedla, že nereagovali na výzvy policistů ani na varovné výstřely, odmítli se zastavit a pokračovali dál. Jedna z kulek se údajně odrazila a postřelila jednoho z uprchlíků, který při převozu do nemocnice zemřel. V Burgasu to uvedla krajská státní zástupkyně Kalina Chapkanova na mimořádné tiskové konferenci společně s ministrem vnitra Georgi Kostovem.Policista, který vystřelil varovný výstřel, zatčen nebyl, uvedla prokurátorka Chapkanova. (Zdroj: novanews.novatv.bg)

Tisková konference v Burgasu (NOVATV)

 

Tagy článku