Desítky tisíc Italů protestovalo v Římě proti obchodní smlouvě s USA

Desítky tisíc Italů protestovalo v Římě proti obchodní smlouvě s USA
Autor fotografie: YouTube/screenshot/RT
08 / 05 / 2016, 13:15

Obchodní dohodu odmítají miliony Evropanů a statisíce lidí protestovalo nejen v ulicích Itálie a Německa, ale také v Belgii nebo Španělsku.

Desítky tisíc demonstrantů vyšlo v sobotu do ulic hlavního italského města. Protestovali proti chystané dohodě EU a USA o volném obchodu (TTIP) a skandovali, že Evropa bude Spojenými státy zatlačena do "firemního otroctví."  Kritici dohody tvrdí, že smlouva by mohla ohrozit stávající míru ochrany spotřebitelů i životního prostředí, kterou garantuje Evropská unie.

 

Demonstranti se shromáždili na náměstí San Giovanni v Římě s transparenty "Americké kuře plněné hormony na našich stolech?!", "Lidé před zisky" nebo "Volný pohyb? Ne kapitálu, ale lidí, " a skandovali hesla odsuzující obchodní partnerství. 

23. dubna se v německém Hannoveru zúčastnilo stejného protestu asi 35.000 lidí, podle pořadatelů bylo účastníků na 90.000, uvedla agentura DPA. 

Sobotní demonstrace byla organizována jednou z největších odborových centrál - Všeobecné konfederace práce (CGIL). Demonstranti také protestovali proti NATO transparenty "NATO a TTIP americký řetěz do války! Ne TTIP! Ne NATO! "

 

Obchodní dohodu odmítají miliony Evropanů a statisíce lidí protestovalo nejen v ulicích Itálie a Německa, ale také v Belgii nebo Španělsku. Podle posledního průzkumu provedeného německou stanicí ARD je proti smlouvě TTIP 70 procent Němců, což je obrovský pokles její podpory v porovnání s průzkumy provedenými v roce 2014, kdy ji odsuzovalo "jen" 55 procent Němců. 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace