Desítky tisíc Němců na dnešním protiislámském protestu v Lipsku?

Desítky tisíc Němců na dnešním protiislámském protestu v Lipsku?
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Desítky tisíc Němců na dnešním protiislámském protestu v Lipsku?
21 / 01 / 2015, 07:45

21.1.2015 / Německá policie plánuje největší policejních manévry od znovusjednocení země.
Zdroj: Frankfurter Allgemeine Zeitung, aktualne.cz

Situace v Německu se stále zostřuje. O tom, že otázka přistěhovalců ze Středního východu a multikulturní společnost rozděluje nejen obyčejné Němce, ale i politickou scénu jsme psali v článcích "Islám začal rozdělovat německou společnost" nebo "Německo zažívá šok - raketový vzestup protiislámského hnutí rozděluje politiky".

Na dnešek je plánovaná další rozsáhlá demonstrace v Lipsku. Původně plánované setkání v Drážďanech bylo nakonec zakázáno vzhledem k tomu, že tajné služby údajně získaly informace o možném teroristiském útoku na jeho účastníky (zdroj: Parlamentní listy)

V této situaci se nabízí otázka, nakolik byla tato informace ověřená a pravdivá, a nebyla vlastně "zákonným" důvodem k zákazu demostrace s "ohledem na bezpečnost demonstrujících".

Legida, lipská obdoba Pegidy, nahlásila úřadům účast 30 000 až 40 000 demonstrantů. Podle serveru FAZ.net se ale do Lipska chystají také odpůrci Pegidy, tedy ti, kterým vadí protiislámské nálady v německé společnosti.  

Legida požadovala na magistrátních úřednících zablokovat celý vnitroměstský okruh kolem historického středu Lipska. Úředníci žádost zamítli a povolil demostraci pouze na jeho části. 

V pohotovosti je nejméně 4 tisíce příslušníků policie, která podle agentury DPA hovoří o jedněch z největších policejních manévrů od znovusjednocení Německa.

Protiislámské nálady se nevyhýbají ani Česku. Prozatím nejmasovější demonstrace proběhla v pátek 16. ledna, a zúčastnilo se jí podle některých odhadů až 2 tisíce lidí. Podle mainstremových médií ovšem "pouhých několik ". O demostraci se můžete dočíst zde.

Psali jsme také:

Německo zažívá šok - raketový vzestup protiislámského hnutí rozděluje politiky

Islámský stát - bezpečnostní hrozba číslo jedna

Ředitel švédské školy zakázal státní vlajku, aby neurazil národnostní menšiny

Vzkaz islámského státu Západu: přejděte k islámu nebo vás všechny povraždíme!

Islamizace Německa a EU

"Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem"

Evropa znásilněná islámem

Megalomanie Evropské unie může vést k sebezničení 

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?

 

 

Tagy článku