Destrukce Palmyry pod taktovkou IS pokračuje

Destrukce Palmyry pod taktovkou IS pokračuje
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Tento oblouk již v Palmyře nenajdete
05 / 10 / 2015, 11:30

Ozbrojenci samozvaného Islámského státu v severní Sýrii vyhodili do povětří další starověký monument. Sdělila to oficiální místa a lokální zdroje.

Triumfální oblouk postavený Ŕímany ve 2. století našeho letopočtu byl zlikvidován islamistickými ozbrojenci, kteří mají město Palmyra pod kontrolou. Stáří oblouku bylo téměř 2 000 let. IS je přesvědčen, že starověké svatyně a sochy představují modlářství a musí být zničeny.

Teroristé Islámského státu již zničili dva starověké chrámy v Palmyře, oba byly organizací UNESCO označeny za jedny z nejvýznamnějších kulturních center starověku. Jedním z nich byl chrám Baalshamin, budova stará asi 2 000 let a zároveň jedna z nejznámějších staveb v Palmyře.

Psali jsme: FOTO/IS dnes zveřejnil fotky dokazující zkázu Baalova chrámu v Palmýře

„Triumfální oblouk byl rozdrcen, IS ho zničilo,“ řekl místní aktivista Mohammad Hassan al-Homsi dnes agentuře AFP.

Londýnská syrská observatoř pro lidská práva tuto zprávu potvrdila.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.