DETEKT - nesledují vás tajné služby?

DETEKT - nesledují vás tajné služby?
Autor: Redakce|Popisek: detekt
21 / 11 / 2014, 13:45

21.11.2014 / Amnesty International vydala nástroj Detekt sloužící k odhalení vládních sledovacích programů na telefonech a počítačích. Nástroj vyvinul bezpečnostní expert Claudio Guarnieri.

Skupina bezpečnostních a technologických odborníků, kteří bojují za dodržování lidských práv, spustila nový nástroj Detekt, který prověří, jestli není v mobilních zařízeních a počítačích špehovací malware instalovaný tajnými službami. O tom, že tyto vládní agentury mají mimořádný zájem o soukromí každého z nás, jsme psali v článku Google a Apple - šifrování dat se nelíbí FBI a tajným službám nebo v článku Předávání citlivých informací o finančních transakcích do USA? Ano, na základě mezinárodní Dohody FATCA.

Detekt naleznete zde -  stáhnete .exe soubor, spustíte bez instalace (s admin právy) a zjistíte, jestli máte v PC malware (spíše ne) nebo naopak. Pokud ano, aspoň máte jistotu.

Psali jsme také:

Jak vyšetřuje FBI – čerstvý skandál v USA

Počítačové válečné hry jako prevence před katastrofami

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

Šéf FBI varoval před aktuálním teroristickým útokem na USA nebo jejich evropské spojence

Google a Apple - šifrování dat se nelíbí FBI a tajným službám

Předávání citlivých informací o finančních transakcích do USA? Ano, na základě mezinárodní Dohody FATCA

Čínští hackeři opakovaně prolomili zabezpečení počítačových systémů dodavatelů armády USA

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace