Děti ilegálních migrantů by neměli čerpat zdravotní péči ani chodit do základní školy, navrhuje Marie Le Penová

Děti ilegálních migrantů by neměli čerpat zdravotní péči ani chodit do základní školy, navrhuje Marie Le Penová
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Marie Le Penová
08 / 12 / 2016, 18:30

Marie Le Penová dnes prohlásila, že pokud by byla zvolena příští rok francouzskou prezidentkou, děti migrantů pobývajících ve Francii ilegálně nebudou mít přístup k zdravotní péči a nebudou mít možnost ani chodit do školy.

Cizinci s povoleným pobytem ve Francii by pak měli platit školné. Lídryně Národní fronty k tomu řekla, že je to běžné v řadě zemí světa.

Le Penová dále vzkázala migrantům, kteří se chystají přijít do Francie, aby ,,neočekávali, že se o ně země automaticky postará." Le Penová řekla, že si Francie nechává své rezervy a solidaritu opravdu pro ty nejchudší a nejpotřebnější.

,,Nemám nic proti cizinclm, ale nastal konec hraní", zdůraznila lídryně Národní fronty, které se dávají poměrně slušné šance v příštích prezidentských volbách.

Le Penová stále prosazuje odchod Francie z eurozóny a vypsání referenda o možnosti vystoupení země z EU, tak jako se to stalo v případě brexitu ve Velké Británii.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.