Děti se musí učit o islámu, jinak nebudou schopné žít v různorodé společnosti, tvrdí britská církev

Děti se musí učit o islámu, jinak nebudou schopné žít v různorodé společnosti, tvrdí britská církev
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: muslimská modlitba
30 / 04 / 2017, 18:30

Vysocí představitelé britské (anglikánské) církve se domnívají, že děti by se měly učit o islámu, aby byly schopné žít v různorodé společnosti.

Rodičům, kteří mají obavy, že se jejich děti mají učit o islámu, by mělo být zabráněno, aby tyto děti neabsolvovaly lekce náboženského vzdělávání. Tvrdí to vysocí představitelé britské církve.

Derek Holloway, který je vysokou autoritou v rámci anglikánské církve, prohlásil že pokud se děti nebudou účastnit lekcí náboženského vzdělávání, budou postrádat schopnosti, jak žít v rozmanité společnosti. Navíc podle něho nebudou mít v takovém případě ,,vyvážený" životopis.

Holloway současně varoval před různými ,,fundamentalistickými" skupinami, které zneužívají problematiku lidských práv k tomu, aby dětem zabránily v osvojování si ,,nových rozdílných názorů na svět". ,,Co je smutné a nebezpečně, je fakt, že právo neúčastnit se lekcí náboženského vzdělávání je nyní zneužíváno mnoha zájmovými skupinami, které samy nabízejí velmi pochybnou interpretaci problematiky lidských práv," napsal Holloway na svůj Facebook.

Pokud se děti nebudou účastnit náboženských hodin, tak to podle Hollowaye zanechá ,,mezeru" v jejich vzdělávání. ,,Je to proto, že rodiče těchto dětí je zřejmě nechtějí vystavit vlivu ostatních náboženských vír a světových názorů, obzvláště islámu," dodal Holloway. Ten si rovněž myslí, že neúčastí dětí na náboženských hodinách riskují legitimizaci jednání, které podněcují náboženskou nenávist. 

 

psali jsme:

VIDEO: Exmuslim zavolal do rádia: Islám nemůžeme reformovat, jen vyhladit. Je to rakovina

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku