Děti se vrací po Vánocích do škol, intenzivnějšímu testování na koronavirus se podrobí všichni

Děti se vrací po Vánocích do škol, intenzivnějšímu testování na koronavirus se podrobí všichni
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: škola
03 / 01 / 2022, 11:00

Do škol se vrací po skončení vánočních prázdnin žáci základních a středních škol a čeká je znovu testování na přítomnost koronaviru v těle. Tentokrát v prvních 14 dnech dvakrát týdně a testování se bude týkat všech.

Po skončení vánočních prázdnin se vracejí do škol studenti základních a středních škol. A hned první den všechny čeká opětovné testování na koronavirus, které bude tentokrát intenzivnější. Školy budou totiž v prvních 14 dnech testovat dvakrát týdně.

O tom, že se bude testovat v první polovině ledna nového roku v prvních 14 dnech dvakrát týdně, rozhodla Fialova vláda na sklonku minulého roku. 

Do této doby se prováděly antigenní testy vždy na začátku týdne, tedy v pondělí, opatření vlády počítá s tím, že se budou testovat kromě žáků i zaměstnanci škol, a to v pondělí a čtvrtek. Do celého procesu budou zahrnuti i očkovaní a ti, kteří prodělali koronavirus v posledním půlroce.

Pokud se student odmítne testovat, musí s výjimkou mentálně postižených osob po celou dobu pobytu ve škole nosit roušku, starší 15 let pak respirátor.

Tento krok vlády má být účinným opatřením proti koronavirové mutaci omikron, ministr zdravotnictví Vlastimil Válek počítá s tím, že epidemie koronaviru způsobená omikronem bude vrcholit poslední týden v lednu a první týden v únoru. Intenzivnější testování ve školách má pomoci včasně zachytit tuto nakažlivější koronavirovou variantu. Právě omikron je podle vyjádření expertů až čtyřikrát nakažlivější než varianta delta, jež nyní dominuje.

 

 

Tagy článku