Dětská herecká hvězda Marek Endál z filmu Obecná škola: Vařil pervitin v rodné vile, který pak prodával. Dostal dva roky. A pak, když ho pustili...

Dětská herecká hvězda Marek Endál z filmu Obecná škola: Vařil pervitin v rodné vile, který pak prodával. Dostal dva roky. A pak, když ho pustili...
Popisek: Marek Endál
26 / 11 / 2018, 17:00

Herec Marek Endál (1978), jenž se proslavil jako průšvihář Rosenheim z filmu Obecná škola (1991), vařil ve vile svých rodičů pervitin, který pak prodával. Vydělal si slušně, ale pak ho chytli.

Z filmu Obecná škola ho známe jako školáka, který chodí pozdě, hází kalamářem a olizuje zmrzlé zábradlí. Ve skutečném životě se však pustil na ještě tenčí led.

Doma u rodičů vařil ve vile v Českém Brodě pervitin a prodával ho svým známým a jejich známým. Gram pervitinu vyjde na skoro dva tisíce a šikovný „vařič“ ho vyrobí za měsíc za statisícové částky.

psali jsme: Herečka Deana Horváthová zabila muže, který šel po přechodu koupit česnek

Endál, kterého udal jeden z jeho odběratelů, se na policii vymlouval, že neměl na pervitin peníze, a proto si ho vyráběl.  Ostatním ho prý dával zadarmo.  Dodejme, že „vařiči“ jsou mezi uživateli elita a nechávají si za svou zručnost dobře zaplatit.

Marek Endál

Marek Endál ve filmu Obecná škola a dnes

 

Soud však Endál nepřesvědčil. Pervitin vařil a prodával až do roku 2005, než ho chytli. Pak byl půl roku ve vazbě a nakonec dostal dvouletý trest natvrdo. Rodiče se ho zřekli a s nimi celá rodina.

„Byl to takovej pěknej kluk. A hlavně šikovnej,“ říká se smutkem Endálova sestra. O tom, co tajně tropí v jejich rodinné vile, prý nikdo neměl ani tušení.

psali jsme: Zpěvačka Eva Olmerová najela autem na ostrůvek plný lidí a napadla policistu na Karlově mostě. Celkem si odseděla dva roky

Ani dvouletý trest odnětí svobody Endála nepoučil. Po propuštění se chytil stejné party, jen už nebydlel u rodičů ve vile, ale v pronajatém bytě v Ústí nad Labem.

Do Českého Brodu se vrátil přinejmenším jednou, když se svým kumpánem vykradli v areálu tamním firmy elektromagnetické ventily za nejméně 170 tisíc korun. Za to mu hrozí pět let vězení.

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace