Britský Express: Deutsche Bank prý požaduje proplacení 133 miliard eur z "tajných" fondů EU

Britský Express: Deutsche Bank prý požaduje proplacení 133 miliard eur z &quote;tajných&quote; fondů EU
Autor: Pixabay
27 / 10 / 2016, 22:45

Britská média spekulují o možné finanční krizi EU způsobené problémy Deutsche Bank.

Evropská i česká média dnes informovala o tom, že se největší německá bankovní společnost Deutsche Bank ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku. „Nadále dosahujeme dobrých pokroků při restrukturalizaci banky,“ uvedl generální ředitel John Cryan.

John Cryan zaslal šéfům všech divizí banky informaci, že s okamžitou platností pozastavuje přijímání nových zaměstnanců. Neuvedl, jak dlouho opatření potrvá, ani kolik se tím ušetří, řekl zdroj. Cryan má v rámci plánu restrukturalizace, zvaném Strategie 2000, snížit počet zaměstnanců o 9 tisíc . Banka minulý týden uvedla, že se s odbory dohodla na zrušení tisíce pracovních míst v Německu. Už v červnu sjednala s odbory dohodu o zrušení 3000 pozic. Zdroj: euro.cz

Cryan nicméně dodal, že tento příznivý vývoj v posledních týdnech zastínila hrozba vysoké pokuty ve Spojených státech. Deutsche Bank v polovině září oznámila, že americké ministerstvo spravedlnosti požaduje, aby zaplatila 14 miliard dolarů (téměř 350 miliard Kč) za urovnání obvinění kolem prodeje hypotečních cenných papírů.

Deutsche Bank ve čtvrtek oznámila, že vydělala 278 milionů eur (7,5 miliardy Kč) po rekordní ztrátě šest miliard eur před rokem. Čtvrtletní zisk byl překvapením pro analytiky, kteří počítali se ztrátou kolem 600 milionů eur. Zdroj: ceskatelevize.cz

Jihoevropské státy chtějí bilióny korun: "O budoucnosti Evropy se rozhoduje ve Středomoří"

Hlavní ekonom banky David Folkerts-Landau však podle britského tisku uvedl, že Deutsche Bank potřebuje k obnovení stability až 150 miliard eur. V rozhovoru řekl Folkerts-Landau, že "Evropa je vážně nemocná" a požadoval pro banku upravení stávajících pravidel EU, aby se "zabránilo katastrofě". Britský deník doslova uvádí, že se má jednat o "peníze evropských daňových poplatníků".

Pro německý deník Die Welt údajně uvedl: "Evropa má vážné potíže, je nemocná. Žádáme, aby Unie přijala nová pravidla, abychom se vyhnuli katastrofe. A musí jednat rychle, velmi rychle, protože pokud zkrachuje Deutsche Bank nebo jiná podobná bankovní instituce, způsobí to vážné problémy Evropské unii."  Zdroj: express.co.uknyhetsbanken.se

 

Za zmínku v této souvislosti stojí článek "Podvod je dnes nedílnou součástí strategie velkých bank" autora Martina Jonáška 26.10.2016, ve kterém mj. uvádí:

Podvod stojí i za aktuálními problémy jedné z největších evropských bank Deutsche Bank. Největší německý finanční ústav čelí hrozbě obří pokuty od amerického ministerstva spravedlnosti (až 14 miliard dolarů) za transakce, které podnikal na americkém území....Když má problémy banka s největší expozicí ve finančních derivátech na světě (přes 40 bilionů euro), má problém celý západní finanční systém.

O tom, oč opravdu jde v DB, sděluje ve svém posledním rozhovoru i známý finanční analytik Jim Willie (od času 22:50). Tvrdí, že Čína skrytě dočasně zachraňuje DB, protože má ve svých derivátových knihách značné dlouhé pozice ve zlatě, které by Čína ráda využila k dodání fyzického kovu. Objem těchto dlouhých pozic převyšuje i objem zlata aktuálně dostupného k vypořádání na Comexu.

Západní ekonomiky jsou díky podvodům ze strany bank a na ně napojených organizací tak zplundrované, že západní elity se snaží za každou cenu vyvolat válku značného rozsahu (nejlépe 3. světovou), kterou vlastně nikdo soudný opravdu nechce, tedy kromě malé skupiny psychopatů, kteří jsou u moci. Ti by velice rádi pomocí války zakryli neuvěřitelnou úroveň korupce a podvodů, které mají na svědomí.

Válka by také vyřešila další problém elit, za který považují přelidnění planety. S válkou je spojeno i spousta další agendy vládnoucí elity. Je to vojensko-industriální, kdo nejvíce vydělává na válce. V rámci války se také může stát mnoho nešťastných ne(á)hod, s jejich pomocí se lze elegantně zbavit nepohodlných konkurentů.

 


 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace