Devět mrtvých po útoku pákistánského Tálibánu na univerzitu

Devět mrtvých po útoku pákistánského Tálibánu na univerzitu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: bojovníci Tálibánu
01 / 12 / 2017, 09:30

Nejméně devět lidí zemřelo a 35 bylo raněno při dnešním útoku na areál zemědělské univerzity v Péšávaru na severu Pákistánu. Policie a armáda všechny útočníky do dvou hodin od zahájení útoku zabily, informovalo tiskové oddělení vojska. K činu se přihlásila pákistánská odnož islamistické organizace Tálibán. Její mluvčí Muhammad Chorásání uvedl, že Tálibán cílil na úkryt vojenské tajné služby.

Ozbrojenci ke kampusu přijeli v motorových rikšách, informoval šéf místní policie Táhir Chán. Dodal, že muži byli přestrojení za ženy - měli na sobě burky. Podle zpravodajského serveru BBC byli nejméně tři. Před vstupem do areálu školy postřelili ostrahu kampusu, dodal Chán.

Na univerzitní koleji obvykle přebývá téměř 400 studentů, ale většina z nich odjela kvůli prodlouženému víkendu domů. Na místě jich zůstalo zhruba 120, řekl agentuře Reuters raněný student Ahtešan Hak. "Spali jsme a vzbudila nás střelba. Rázem jsem vstal. Všichni utíkali a křičeli, že zaútočil Tálibán," popsal situaci.

Dvě místní nemocnice potvrdily devět mrtvých a 35 raněných.

Loni si útok ozbrojenců na Univerzitu Báči Chána na severozápadě Pákistánu vyžádal 21 mrtvých a přes 50 zraněných. V nedalekém Péšávaru bojovníci Tálibánu v prosinci 2014 ve škole navštěvované množstvím dětí pákistánských vojáků usmrtili více než 150 osob, převážně žáků.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.