Devítileté dívky jsou už fyzické vyspělé, aby se mohly vdávat. I za toho, kdo je znásilní, řekl malajský poslanec

Devítileté dívky jsou už fyzické vyspělé, aby se mohly vdávat. I za toho, kdo je znásilní, řekl malajský poslanec
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: malajská dívka
07 / 04 / 2017, 17:30

Malajský poslanec vzbudil velkou kontroverzi svými výroky.

Malajský poslanec Shabudin Yahaya prohlásil , že devítileté dívky jsou již natolik fyzicky i psychicky vyspělé, aby se mohly vdávat i za daleko starší muže.

,,Dívky dosahují puberty ve věku dvanácti let. A v tomto věku je jejich tělo už podobné dívkám, kterým je osmnáct let. Takže co se týče fyzické i psychické stránky, neexistuje žádná bariéra, aby se dívky nemohly vdávat," prohlásil Yahaya. Výroky poslance přišly poté, co byly nejnovějším zákonem kriminalizovány dětské sňatky, s čímž nesouhlasil. Nyní je minimální věk pro sňatek stanoven na 18 let, s možnými výjimkami, pokud je nevěstě šestnáct let.

související: VIDEO: Malajsie ,,vynalezla" lék na homosexualitu: široce pojatý trénink, sňatek se ženou a trpělivost

Největší kontroverzi však ,,vzpurný" poslanec vzbudil výrokem, že dívky v tak nízkém věku by se měly vdávat za muže, kteří je předtím znásilnili. Podle Yahayi na tom není ,,nic špatného". Naopak to pro dívku znamená, že se vyhne ,,pochmurné budoucnosti".  

,,Skrze sňatek mohou tyto dívky vést zdravější a lepší život. A ta, která byla znásilněna, nemusí mít nutně pochmurnou budoucnost. Bude mít přinejmenším manžela a tento model může sloužit jako prostředek k rostoucím sociálním problémům," pokračoval poslanec.

Yahayovy výroky však vzbudily pobouření u vládních kolegů, zvláště u ministra Abdula Rahmana Dahlana, který jeho postoje označil za ,,naprostý šok a zklamání". Jiní politikové označily poslancovy výroky za ,,návodné" propagování znásilňování malých dívek. Někteří mu na sociálních sítích dokonce doporučují, aby se oženil se svým ,,znásilňovatelem".

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace