Die Welt: Do Německa se může vrátit přes 100 dětí bojovníků IS

Die Welt: Do Německa se může vrátit přes 100 dětí bojovníků IS
Popisek: Islámský stát
08 / 01 / 2018, 11:30

Do Německa by se mohlo vrátit více než 100 dětí, jejichž rodiče odešli z Německa do Sýrie nebo Iráku bojovat za takzvaný Islámský stát (IS). Napsal to dnes deník Die Welt s odvoláním na odpověď německé vlády na dotaz parlamentní frakce Zelených.

Ze spolkové republiky v uplynulých letech odešlo asi 960 islamistů bojovat za Islámský stát. Někteří s sebou vzali i své děti, dalším se narodily na Blízkém východě.

Do Německa by se mohlo vrátit "nízké trojmístné číslo nezletilých," odhaduje spolková vláda. Většina z nich bude podle odhadu ve věku do několika let. I přesto už nyní zdejší úřady řeší, jak zabránit tomu, aby v Německu nevyrostla nová generace džihádistů.

Upozorňují přitom na důkazy o tom, že Islámský stát do svých akcí opakovaně zapojoval děti mladší deseti let, i na to, že děti jsou zvláště náchylné indoktrinaci.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace