Digitální automatické sledování pomocí nových kamer z řady Samsung Wisenet P

Digitální automatické sledování pomocí nových kamer z řady Samsung Wisenet P
Autor fotografie: Hanwha Techwin
12 / 11 / 2016, 02:30

Nová řada Wisenet P – 4K a unikátní komprese WiseStream

Společnost Hanwha Techwin představila 3 nové kamery z řady Samsung Wisenet P vybavené kompresí H.265 a technologií WiseStream.  To je doplňková kompresní technologie, která dynamicky řídí kódování a vyvažuje kvalitu a kompresní poměr vzhledem k pohybu, k němuž v záběru dochází. Následkem toho jsou požadavky na šířku pásma a úložnou kapacitu související se záznamy s 12MP rozlišením pořizovanými kamerami z řady Wisenet P významně sníženy a odpovídají nárokům normálně kladeným kamerami s nižším rozlišením Full HD a kompresí H.264.

WiseStream

„Ostrost a jasnost záznamů pořizovaných 4K kamerami je neuvěřitelná, může si ale vyžádat nemalé náklady,“ říká Lukas Lener, Hanwha Techwin. „Multipixelová HD videa nahrávaná při plné snímkové frekvenci a rozlišení dokáží zaplnit kapacitu síťového videorekordéru či serveru až příliš rychle. Dobrá zpráva je, že vývojáři společnosti Hanwha Techwin tento problém šikovně vyřešili novou a jedinečnou technologií WiseStream.“

Když se WiseStream zkombinuje s kompresí H.265, lze ve srovnání se současnou technologií H.264 snížit nároky na šířku pásma až o 75 %. Díky tomu mohly být nové 4K ultra HD kamery společnosti Hanwha Techwin Europe z řady Wisenet P, společně s 2MP a 4MP kamerami Wisenet Q, letos představeny dříve a patří mezi kamery nejšetrnější v nárocích na šířku pásma vůbec.

Digitální automatické sledování

Hanwha Techwin věří, že nastavila nový standard ve výkonnosti a hodnotě 4K kamer. Kromě efektivity v zacházení se šířkou pásma a při ukládání záznamů jsou nové Wisenet P kamery vybaveny i digitálním automatickým sledováním, které lze v období nízké aktivity, například v noci, používat k detekci pohybujících se objektů a osob. Kamery společně s 2MP a 4MP kamerami Wisenet Q sdílejí dlouhý seznam inovativních funkcí. Standardem je IR přísvit a detekce rozostření, která rozpoznává špatné zaostření, dále pak technologie True Wide Dynamic Range, Hallway View a Lens Distortion Correction, které zajišťují optimální obraz za každé situace.

Tři modely z řady Wisenet P jsou:

  • PNO-9080R: 4K bullet kamera s IR přísvitem
  • PND-9080R: 4K dome kamera s IR přísvitem
  • PNV-9080R: 4K Antivandal dome kamera s IR přísvitem

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.