Díky pádu aplikace na iPadu nevzlétla letadla American Airlines

Díky pádu aplikace na iPadu nevzlétla letadla American Airlines
Autor: Boeing|Popisek: Boeing 737 - ilustrační foto
29 / 04 / 2015, 13:15

Od roku 2013 používají piloti American Airlines místo papírových příruček aplikaci pro iPad. Včera se tento přístup vymstil, mnoho letů této americké společnosti nebylo schopno odstartovat, protože aplikace používaná piloty zhavarovala.

Aplikaci používají piloti od roku 2013 jako svůj „elektronický letecký batoh“ a nahradila tak 16 kilogramů papírových příruček, které piloti typicky potřebují. Skrz iPady se distribuují i informace o letech flotily aerolinek.

iPad

„Pilot přišel a řekl, že iPad jeho prvního důstojníka se nečekaně vypnul, ten jeho taky a stejný případ nastal na všech dalších letech Boeingů 737,“ sdělil jeden pasažér webu Quartz.

Mluvčí American Airlines situaci potvrdil: „Některé lety zažily problém se softwarovou aplikací na iPadu pilotů. V některých případech se letadlo muselo vrátit ke gate a připojit se na wi-fi, aby došlo k opravě. Za nepohodlí se zákazníkům omlouváme.“

Elektronický batoh byl uveden jako ukázka environmentálního myšlení aerolinek, kdy nasazení 8 000 iPadů mělo ušetřit statisíce galonů paliva.

Tento případ se udál několik dní poté, co bylo vydáno varování, že přes wi-fi na palubě letounů je možné hacknout avioniku letadla: Hrozí kyberútoky na nejmodernější letadla. Stačí notebook s wifi.

Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace