Díky službě Do Německa bez hranic již není potřeba rozlišovat mezi expresní a ekonomickou dopravou

Díky službě Do Německa bez hranic již není potřeba rozlišovat mezi expresní a ekonomickou dopravou
08 / 07 / 2019, 07:30

Společnost 2N Telekomunikace odesílá do Německa zejména elektroniku a marketingové materiály, adresáti jsou z řad větších firem a korporací, většina zásilek je přepravována pozemní dopravou, v některých případech je volena expresní varianta letecké dopravy. V oblasti doručování je pro firmu 2N Telekomunikace zásadní zejména flexibilita dopravce, vyzvednutí v den objednání a možnost změny na poslední chvíli. Důležitá je také rychlost doručení v kombinaci s výhodnými finančními podmínkami.

Výběr nového přepravce:

Při výběru nového dopravce firmu zaujal koncept služby Do Německa bez hranic, která nabízí rychlé doručení v kombinaci s výhodou cenou. Der Kurier nerozlišuje expresní a ekonomickou dopravu, všechny zásilky do Německa jsou doručovány následující pracovní den. Výhodou bylo také rychlé a nekomplikované zavedení služby a jednoduchost systému objednávání, na který nebylo potřeba vytvářet speciální manuál.

Pro společnost Der Kurier je doprava do Německa primární téma: „Nevnímáme státní hranice jako něco, co by mělo nutně určovat podmínky a dobu přepravy,“ vysvětluje Přemysl Lukeš, výkonný ředitel Der Kurier. „Proč je doprava z Prahy do Drážďan pomalejší a dražší, než z Prahy do Brna i přestože jsou Drážďany blíž? Naším zákazníkům poskytujeme kvalitní a rychlé služby v doručení do Německa, tak aby jejich služby byly na německém trhu co nejvíce konkurenceschopné.“

Popis řešení a výsledek:

Služba byla zpočátku využita pouze pro menší množství zásilek s nižší důležitostí, ale po vzájemné spokojenosti byly počty zásilek navýšeny a přidány byly rovněž citlivé zásilky. V současnosti využívá firma 2N Telekomunikace službu Do Německa bez hranic od Der Kurier rovněž k odesílání zásilek hrazených adresátem, marketingových materiálů a zásilek určených k dalším montážím. Pro všechny zásilky je využívána stejná služba s doručením do druhého dne, zásilky tak přestaly být děleny na expresní a ekonomické.

Výsledkem je zejména rychlejší doručení zboží zákazníkům a jejich větší spokojenost. Dříve byly zásilky doručovány až po dosažení určitého objemu nákupu. Po přechodu na službu Do Německa bez hranic je možné zasílat zboží častěji i v menších objemech dle přání zákazníka. Všechny zásilky jsou doručeny nejpozději druhý den. „Jsme firma otevřená novým možnostem a příležitostem. Proto rádi zkoušíme novinky i z oblasti logistiky a přepravy. Od zákazníka jsme zpětnou vazbu nezaznamenali, což je v pořádku, protože pokud se řeší zpětná vazba z dopravy, většinou bývá nějaké zpoždění se zásilkou nebo negativní zkušenost,“ říkáKristýna Vondráčková, Sales Support Manager ze společnosti 2N Telekomunikace.

Mezi zásadní změny po přechodu na službu Do Německa bez hranic patří:

  • Firma 2N Telekomunikace přestala rozlišovat mezi expresním a ekonomickým doručováním. Der Kurier doručuje všechny zásilky druhého dne od vyzvednutí.
  • Zákazníkům nyní firma doručuje zboží i v menších objemech. Při doručování tak může být více zohledněno přání zákazníka, a ten obdrží své zboží rychleji.
  • Díky garanci času doručení není nadále nutné využívat pro přepravu do Německa expresní leteckou dopravu.
  • Pro služby Der Kurier není potřeba vytvářet manuál, jelikož zadávání zásilek je rychlé a jednoduché.

Také díky službám Der Kurier zaznamenává firma 2N Telekomunikace spokojenost zákazníků a konstantní růst poptávky po svých produktech.

„Služba funguje dle původních slibů. Příjemně nás překvapilo slušné vystupování kurýrů, kteří vždy vědí, pro jaké zásilky jedou a jaké zásilky si mají vyzvednout,“ dodává Tetyana Burda, Customer care specialist ze společnosti 2N Telekomunikace.

 

O 2N Telekomunikace:

2N Telekomunikace je přední evropská firma zabývající se vývojem a výrobou produktů v oblasti ICT a fyzické bezpečnosti. Firma byla založena v roce 1991, v současnosti je součástí společnosti Axis Communications AB. Zákazníkům nabízí telekomunikační a bezpečnostní řešení v sedmi produktových oblastech.

O Der Kurier:

Der Kurier se specializuje na kurýrní dopravu do Německa, díky svému know-how dokáže pomyslně odbourat hranice a měnit tak standardy v rychlosti dopravy. Všechny zásilky z Česka do Německa doručuje do 1 dne, nerozlišuje mezi expresní a ekonomickou dopravou. Základní myšlenkou Der Kurier je, že rychlé doručení zásilek je podstatné pro poskytování kvalitních služeb a růst businessu v zahraničí.

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace