Diletantský podvrh v mediální válce mezi Ruskem a Západem

Diletantský podvrh v mediální válce mezi Ruskem a Západem
Autor: Youtube/ DAHBOO77|Popisek: Let MH17
15 / 11 / 2014, 18:30

15.11.2014 / Ukrajinská stíhačka střílející na malajské civilní letadlo.

Americký prezident Barack Obama podle očekávání v projevu na Queenslandské univerzitě v australském Brisbane, kam přicestoval na summit skupiny G20, tvrdě kritizoval Rusko za jeho politiku vůči Ukrajině. „Ruská agrese" je podle Obamy „hrozbou pro svět jak jsme viděli při sestřelení letu MH17."

Z ruského území podle dosud známých údajů pocházela zbraň, jíž bylo v červenci v této oblasti zřejmě sestřeleno malajské letadlo s 298 lidmi na palubě. To je jistě všem civilizovaným obyvatelům Ruska velmi nepříjemné. Je to nepříjemné také Vladimíru Putinovi, který před summitem skupiny G20 přišel s tvrzením, že u malajského letadla se pohybovalo jedno až dvě vojenská letadla.

Tlak světových vůdců na Vladimíra Putina v souvislosti s Ukrajinou a také se sestřelením malajského letadla na summitu skupiny G20 je všeobecně očekáván. Trochu pomoci, jak sám přiznal moderátor, chtěla v této situaci Vladimíru Putinovi ruská státní televize Channel One. Odvysílala „snímek ze “zahraničního satelitu.” Na něm měla být ukrajinská stíhačka střílející na civilní Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines, který byl 17. července sestřelen nad východní Ukrajinou.
Kdyby byl tento snímek pravý, šlo by o světovou senzace měnící zásadně situaci. Jenže je zfalšovaný, takže výsledkem je další světová ostuda.

Logo společnosti Malaysia Airlines je na snímku umístěno na špatné straně letadla. Ke vší smůle nedovzdělaných padělatelů se navíc nejedná o Boeing 777, ale o Boeing 767. Satelitní záběr krajiny pod letouny pak pochází ze srpna 2012. Byl tedy pořízen o dva roky dříve než Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines s 298 lidmi na palubě, tedy úplně jiné letadlo než je na snímku, vyletěl vstříc katastrofě.

Rusové tedy místo ovlivnění veřejného mínění nebo dokonce ovlivnění evropských vůdců, kteří budou v neděli jednat s Barackem Obamou o ukrajinské krizi, předvedli jen další důkaz, že se snaží od počátku konfliktu na Ukrajině vést dezinformační válku.

Psali jsme také:

Další důkaz, že ruské vedení lže o svých vojenských operacích

Sto střetů letadel Ruska a NATO na hranici Evropy

Na Ukrajině začala skutečná válka!

Působnost privátních bezpečnostních firem na Ukrajině – „záhada“ rusko-ukrajinského konfliktu

Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!

Raptor: nejmodernější stíhač proti ruským protiletadlovým systémům

OSN: na Ukrajině již bylo zabito nejméně 3660 lidí

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace