DJI Phantom 4 přilétá na český trh

DJI Phantom 4 přilétá na český trh
Autor: DJI|Popisek: Phantom 4
19 / 03 / 2016, 10:00

Začátkem března představila firma DJI svůj nejnovější dron Phantom 4. Ten během letu inteligentně reaguje na otřesy, automaticky zabírá sledované objekty a navíc se dokáže sám vyhýbat případným překážkám.

Technické specifikace:

Redundantní systém

Duální kompas a čidla IMU jednotek zajišťují maximální spolehlivost. V případě selhání primárních systému systém ihned přejde na záložní.

Vylepšená 4k kamera

Nová kamera umožňuje nahrávat video v rozlišení 3840x2160 při 30 snímcích/sek., v rozlišení 4096*2160 při 25 snímcích/sek., v režimu FullHD 1080p je možno točit až 120 snímků/sek. Byla navýšená hodnota ISO. Výrobce dále uvádí nově navrženou optiku pro zajištění vyšší ostrosti.

Akumulátor

Akumulátor se také dočkal vylepšení. Došlo ke zvýšení kapacity ze 4480 mAh na 5350 mAh a spolu s novým pohonným systémem se letová doba prodlužuje až na 28 minut.

Materiály

Díky nově použitým materiálů jako např. jádro z hořčíkové slitiny se zachovala jak pevnost, ale hlavně hmotnost, která činí i s novým větším akumulátorem 1380 gramů

Vrtule

S novým designem přinášejí i rychlejší a snadnější způsob montáže zacvaknout-otočit

Sense and Avoid

Přední překážkový senzor zajišťuje detekci překážek až na 15 metrů. Poziční systém na spodní straně Phantoma pracuje podle výrobce až o 300% lépe, než u předchozí generace.

Fly with Tap

Najděte na zobrazovači místo, kam chcete, aby Phantom letěl a označte ho dotekem prstu. Phantom sám vyhodnotí trasu a případným překážkám se úspěšně vyhne.

Visual tracking

Označte prstem na displeji osobu nebo objekt, kterou chcete sledovat a Phantom 4 se o zbytek postará.

Sport mode

Ve sportovním režimu můžete dosáhnout rychlosti až 20 m/s. Díky vyšší stabilitě je možno stoupat až 6 m/s a klesat 4 m/s.

Bezplatná aplikace DJI GO na iPhonu nebo iPadu zobrazuje přímý přenos videa z dronu, umožňuje plně manuální ovládání kamery a přístup ke všem inteligentním letovým funkcím jako Follow Me, TapFly a ActiveTrack.

A jak vypadá takové vybalování dronu se podívejte zde:

Zdroj: Telink

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace