Dlužník střílel po exekutorovi, policie ho zastřelila

Dlužník střílel po exekutorovi, policie ho zastřelila
Popisek: Ilustrační foto
20 / 07 / 2016, 14:15

Podle informací ČTK byl zastřelený dlužník policista či bývalý policista.

Ostrava - Policisté zastřelili 20. července dlužníka, který v Ostravě - Hrabůvce při soudním vystěhování postřelil exekutora a ženu, která jej jako nezúčastněná osoba při exekuci doprovázela. Policisté, kteří u vystěhování zajišťovali bezpečnost, střelbu opětovali a muže zastřelili. 

"Zneškodnili ho služební zbraní," řekl Wita. Podle něj dlužník střílel z dlouhé střelné zbraně. Podle informací ČTK ze samopalu. Zda zbraň držel legálně, zatím není jasné. Bližší informace k případu s ohledem na začínající vyšetřování Wita sdělit nechtěl.

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Ladislava Langa zranění utrpěli jednapadesátiletý muž a sedmatřicetiletá žena. Utrpěli každý jedno zranění na noze, přesněji v oblasti bérce. "Převezeni byli na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. Jejich stav záchranáři hodnotí jako středně těžký až závažný, nebyli ale v bezprostředním ohrožení života," uvedl Lang.

Náměstek pro léčebnou péči Josef Srovnal z Fakultní nemocnice Ostrava ČTK kolem poledne řekl, že oba zranění jsou na operačním sále. "U té ženy jde o lehké zranění, tam je předpoklad, že po tom ošetření půjde na standardní oddělení traumacentra. U muže je zranění vážnější, ale ne život ohrožující," uvedl Srovnal. Muž tak bude na jednotce intenzivní péče.

Podle informací ČTK byl zastřelený dlužník policista či bývalý policista. Ani toto ale Wita nepotvrdil. "V současné době probíhají úkony trestního řízení. K osobě pachatele se nebudeme vyjadřovat," řekl. Zda šlo o policistu, nepotvrdila ani žena bydlící nedaleko místa střelby. "Znala jsem jeho přítelkyni. Ta údajně o exekuci vůbec nevěděla," řekla třiapadesátiletá Jindřiška Bitová. Podle ní by zastřelený konfliktní člověk. "Neměl rád lidi, s každým se jenom přel," uvedla.

Tiskový mluvčí Exekutorské komory ČR Petr Vorlíček ČTK řekl, že s konflikty se exekutoři setkávají často, i když ne s takovými následky. "Vykonavatelé, kteří chodí po exekucích do domácností, mají zaměstnání, řekněme, velmi neoblíbené a lidmi nepříliš ceněné," uvedl Vorlíček.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.