Dnes bude jednat sněmovní bezpečnostní výbor o možných dopadech extradičního řízení v případu Sáliha Muslima

Dnes bude jednat sněmovní bezpečnostní výbor o možných dopadech extradičního řízení v případu Sáliha Muslima
13 / 03 / 2018, 11:00

Jednání bezpečnostního výboru se bude věnovat extradičnímu řízení kurdského politika Sáliha Muslima a jeho důsledky.

Dnes bude jednat od 14:00 sněmovní bezpečnostní výbor o možných dopadech extradičního řízení v případu kurdského politika Sáliha Muslima. Na výboru promluví policejní prezident Tomáš Tuhý, ředitel BIS Michal Koudelka, ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace Jiří Šašek či náměstek ministra zahraničí Martin Smolek.

psali jsme: Česká policie potvrdila, že zadržela osobu hledanou Tureckem

Sálih Muslim, o jehož vydání usiluje Turecko, byl na základě mezinárodního zatykače zadržen 24. 2. Pražský městský soud jej však propustil na svobodu. Turecko zaslala české vládě nótu, v níž propuštění politika kritizuje, považuje totiž Muslima za teroristu. Česká strana nařčení Turecka z podpory terorismu odmítla.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace