Dnes v Poslanecké sněmovně jednaly dvě pracovní skupiny, ustanovené Radkem Vondráčkem

Dnes v Poslanecké sněmovně jednaly dvě pracovní skupiny, ustanovené Radkem Vondráčkem
01 / 02 / 2018, 21:00

Pracovní skupiny mají mít formu diskusních fór.


V Poslanecké sněmovně se dnes poprvé ke svému jednání sešly dvě pracovní skupiny, které založil předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček – pracovní skupina pro jednací řád Poslanecké sněmovny, druhá pracovní skupina pro posouzení legislativy v otázkách protikorupčních opatření.

Tyto pracovní skupiny, v nichž jsou zástupci poslaneckých klubů, neziskových organizací a odborné veřejnosti, by měly jako pravidelně fungující diskusní fóra pod vedením předsedy Sněmovny přispět v tomto volebním období k nalezení konsenzu napříč všemi politickými stranami a hnutími při schvalování některých návrhů zákonů. Změna zákona o jednacím řádu by měla především zefektivnit jednání Sněmovny a přijímání zákonů při současném zachování možnosti vyjádření názorů jednotlivými poslanci ve všech fázích legislativního procesu a respektování práv opozice a zatraktivnit interpelace na členy vlády.

Debata členů skupiny pro protikorupční opatření už dnes mohla začít v souvislosti s předloženými konkrétními návrhy novel zákonů o střetu zájmů (sněmovní tisky č. 33 a 34) a návrhem na novelu zákona o svobodném přístupu k informacím a zákona o registru smluv (sněmovní tisk č. 50).

Účastníci dnešního úvodního jednání iniciativu předsedy Sněmovny Radka Vondráčka velice přivítali a netajili se přesvědčením, že tato nová forma parlamentní spolupráce politických stran a hnutí a odborníků může přinést konkrétní výsledky.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace