Dnes začíná očekávaný sjezd ČSSD

Dnes začíná očekávaný sjezd ČSSD
Autor fotografie: redakce|Popisek: Bude předsedou Chovanec nebo někdo jiný?
18 / 02 / 2018, 07:00

Během dnešního dne bude probíhat sjezd ČSSD. Ten by měl odpovědět na řadu otázek. Mezi ty nejdůležitější patří, kdo stranu povede a zda má jít nejstarší česká politická strana do vlády Andreje Babiše.

Po fiasku v podzimních parlamentních volbách se schází sjezd České strany sociálně demokratické. Před volbami odstoupil z pozice předsedy tehdejší premiér Bohuslav Sobotka. Od té doby stranu vedl triumvirát. Ten se skládal ze zasloužených stranických funkcioénářů. Stranu vedl její místopředseda Milan Chopvanec, vládu vedl premiér Sobotka a volebním lídrem byl Lubomír Zaorálek. Tato varianta však nepřinesla úspěch a strana se do parlamentu dostala s necelými 8 procenty. Od té doby se řeší vedení strany a zejména celkové směřování. Dnešní sjezd najde řešení těchto dvou základních otázek. 

Psali jsme: Tunel jménem lithium aneb druhé OKD pod taktovkou ČSSD

Nejprve se sjezd bude zabývat diskusí, jakým směrem se má vydat. V zásadě jsou dvě možnosti. První varianta, kterou zatím prosazuje dosavadní statutární místopředseda Milan Chovanec, směřuje stranu do čisté opozice. Druhá varianta je vstoupit do nově vznikající vlády Andreje Babiše. Vstup do vlády by mohl přímý, tedy získáním vládních pozic. Další variantou je nějaký druh podpory této vládě. ČSSD dlouhodobě potřebuje zajistit své členy, kteří přišli o své pozice ve státní správě. Současně potřebují zvýšit finanční prostředky na své fungování.

Nejočekávanější část přijde na řadu odpoledne. To by mělo dojít k volbě vedení. Mezi ohlášenými kandidáty jsou právě Milan Chovanec, bývalý předseda sněmovny Jan Hamáček a jihočech Jan Zimola. Dále kandidaturu na předsedu ohlásilo 5 kandidátů, kteří nejsou celostátně známí.

K favoritům volby se řadí Milan Chovanec a také Jan Hamáček, kteří získali nejvíce nominací z jednotlivých krajských konferencí strany. 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace