Vakcína Novavax i pro ,,odmítače". Předregistrace bude spuštěna od 1. února

Vakcína Novavax i pro ,,odmítače&quote;. Předregistrace bude spuštěna od 1. února
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Vakcína
28 / 01 / 2022, 12:00

Novou vakcínou firmy Novavax bude možnost v ČR rovněž očkovat. Do ČR bude dodána koncem příštího měsíce, 1. února bude již možnost předregistrace k očkování.

Do ČR míří nová vakcína firmy Novavax, která byla schválena Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA). Dodána bude koncem února, od 1. února pak bude možnost předregistrace k očkování touto vakcínou.

Jedná se o proteinovou vakcínu, která má srovnatelnou efektivitu i bezpečnost s mRNA vakcínami. Jde o dvoudávkovou vakcínu s intervalem 21 dní mezi dávkami, která je primárně určena na primovakcinaci dospělých osob, tedy nikoliv pro posilovací dávky.

Ministr zdravotnictví vakcínu Novavax vítá, podle něho je vhodná pro všechny, kteří mají z mRNA vakcín obavy, a proto s očkováním otáleli. „Je to kvalitní vakcína. Já osobně jsem sice očkovaný mRNA vakcínou a věřím jim, stejně jako moje rodina. Ale i vakcína Novavax je kvalitní a víme, že někteří lidé na ni čekají,“ prohlásil Válek na středeční tiskové konferenci vlády.

Podle sdělení ministerstva zdravotnictví se zájemce o tuto vakcín zaregistruje standardním způsobem v daném kraji přes centrální registrační formulář. Dle vyjádření zájmu budou následně vakcíny rozdělovány mezi kraje a určena očkovací místa, kde se bude touto očkovací látkou očkovat a pokud si praktický lékař objedná tuto očkovací látku, tak i v jeho ordinaci.

Vakcína Novavax přichází v době strmého nárůstu nakažených, kdy za středu bylo zjištěno rekordních 59 630 nových případů.

 

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace