Do EU má být ročně přemístěno až 250 tisíc uprchlíků.

Do EU má být ročně přemístěno až 250 tisíc uprchlíků.
Popisek: Ilustrační foto
11 / 04 / 2016, 14:15

Turecko prý naléhá, aby EU dodržela další část dohody o řešení uprchlické krize.

Informaci včera zveřejnil německý deník Welt am Sonntag. Oficiální dohoda mezi EU a Tureckem o řešení uprchlické krize nezmiňuje další ujednání, která měla být údajně neoficiálně vyjednána unijními lídry s Tureckem.

"Unikl tajný plán dohody? EU bude přijímat 900 uprchlíků denně přímo z Turecka" 

Gerald Knause z think-tanku Evropská iniciativa stability (ESI) zopakoval, že byla uzavřena neoficiální ústní dohoda o přebírání syrských uprchlíků z Turecka a že "turecká strana nyní očekává, že ji Evropané dodrží a začnou během několika týdnů deportovat uprchlíky z Turecka do Evropy. Ročně se jejich počet má pohybovat kolem 250.000". Zdroj: newsweek.pl

Prozatím se podařilo letecky přepravit pouze 32 syrských uprchlíků ve dvou pravidelných letech z Ankary do Hannoveru. Migranti byli vybráni přímo v uprchlických táborech, jedná se o rodiny s dětmi a rozhodující při jejich výběru byl "stupeň zranitelnosti" a "schopnost integrace". Mezi další faktory patřily jejich jazykové znalosti nebo dosažené vzdělání. U všech byly provedeny bezpečnostní prověrky, i vstupní lékařské prohlídky, a to ještě před odletem z Turecka. 

Zdroj: berliner-zeitung.debundesregierung.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace