Do Evropy může přijít až deset milionů uprchlíků.

Do Evropy může přijít až deset milionů uprchlíků.
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Ilustrační foto
21 / 01 / 2016, 19:45

Česká vláda nebude přijímat žádná opatření navrhovaná opozicí kvůli uprchlické krizi.

Jak dopadla dnešní debata v poslanecké sněmovně o migrační krizi? 

Petr Fiala (ODS): Vláda nerozumí příčinám imigrační krize, vystavuje nás nebezpečí.

Na webu uvedl Petr Fiala: "Již v únoru loňského roku poslanci přijali usnesení, podle kterého má vláda Sněmovnu informovat. Neslyšíme ale nic o postojích vlády k imigrační krizi, nejsme seznámeni se strategií, kterou bude premiér prosazovat v Bruselu.

Obávám se, že vláda žádné řešení nemá. To je velmi nebezpečné, protože imigrační krize se nadále vyostřuje. V Německu se hromadí statisíce imigrantů, kterým byl odmítnut azyl, hrozí, že půjdou k nám. Rakousko dalo jasný strop počtu uprchlíků, které země přijme. Tento strop bude naplněn do několika měsíců, odhady hovoří o březnu. Imigranti mohou hledat alternativní cestu do Německa přes Českou republiku.

Vláda nedává odpovědi na strategické otázky: Jak se staví ke změně azylového systému v Evropě? Jak se staví k trvalým kvótám a návrhům na komunitarizaci azylové politiky na evropskou úroveň? Mnohem horší je fakt, že se vláda tváří, jako by se v Evropě nic nedělo, jako by se nás debata o tak zásadních otázkách, které se budou týkat omezení naší bezpečnosti, vůbec netýkala. Bohužel vláda nedává odpovědi ani na otázky čistě praktické, které se týkají ochrany našich hranic a pravděpodobnosti zvýšeného migračního toku přes naše území – tedy na otázky na budoucí bezpečnost českých občanů. Pevně doufám, že si vláda v těchto otázkách přestane hrát na schovávanou mezi sebou, s opozicí, ale především s občany."

Úsvit-Národní koalice požaduje okamžitou ochranu státních hranic

Poslanci vzkázali české vládě, aby zavedla bezodkladnou ochranu státní hranic. Ochranu je třeba zavést před přílivem neúspěšných žadatelů o azyl z Německa a milionu imigrantů přicházejících z jihu. Na svém webu uvedli: "Chceme také, aby České republika deportovala každého imigranta, který se u nás dopustí přestupku nebo dokonce trestného činu. Vláda musí buď podpořit náš návrh azylového zákona, který je již od minulého roku ve Sněmovně, nebo připravit vlastní. Poslanecký klub Úsvit-Národní koalice bude navrhovat následující usnesení:

  • Poslanecká sněmovna ukládá vládě, aby zavedla bezodkladně trvalou ochranu státních hranic ČR.
  • Poslanecká sněmovna ukládá vládě, aby předložila návrh zákona o azylu, který stanoví, že azyl nelze udělit cizinci, který se dopustil trestného činu
  • Poslanecká sněmovna vyjadřuje nedůvěru dosavadní imigrační a bezpečnostní politice Evropské unie.
  • Poslanecká sněmovna vyjadřuje nedůvěru dosavadní imigrační a bezpečnostní politice Vlády ČR.

Odpověď českého premiéra Bohuslava Sobotky?

  • "Evropa podle mého názoru musí pomoci lidem, kteří utíkají před válkou a kteří utíkají před pronásledováním, ale nemůže to dělat za cenu svého vlastního ohrožení...Přistěhovalecká politika musí mít pravidla a limity.
  • „Jsme svědky nekoordinované reakce členských států Evropské unie, které se snaží vlastními silami vyřešit problém, který je svým významem a rozsahem přesahuje."
  • „Zatím došlo jen k velmi malému snížení počtu těchto lidí i navzdory příchodu zimy."
  • „Je potřeba podpořit země, které se dnes starají o stovky tisíc, miliony uprchlíků.“ 
  • "Je potřeba posílit vnější schengenské hranice, zřídit  funkční hotspoty nebo funkční návratovou politiku a zajistit spolupráci se státy sousedícími s EU, zejména s Tureckem. Skutečnost, že jednotné evropské řešení není dosud funkční, přerůstá v ohrožení schengenského prostoru."
  • "Do Evropy budou chtít odejít další miliony lidí z Blízkého východu. Jen v Turecku se aktuálně nachází 2 až 2,5 milionu syrských uprchlíků." Zdroj: denik.cz

Server dailymail.co.uk zveřejnil 11. ledna článek, ve kterém uvádí, že podle německého ministra pro rozvoj Gerda Mullera 

"Do Evropy dorazilo pouze deset procent migrantů a na cestu se chystá dalších 10 miliónu lidí. Největší vlna uprchlíků se teprve chystá. Populace v Africe se během pár dekád zdvojnásobí. Země jako je Egypt budou mít 100 miliónů obyvatel, Nigérie 400 miliónů. V digitálním věku, díky internetu a mobilním telefonům, všichni vědí o dobré životní úrovni a našem způsobu života. Lidé utíkají před hladem, bídou, násilím a protože nevidí žádnou budoucnost pro sebe a své rodiny. My ale žijeme v globalizovaném světě. Nemůžeme postavit hranice kolem Německa a Evropy. Když lidé trpí, tak se dají na pochod.” 

Zdroj: euportal.parlamentnilisty.cz

 

 

 

Tagy článku