Do Evropy letos přišlo téměř 400 tisíc uprchlíků

Do Evropy letos přišlo téměř 400 tisíc uprchlíků
29 / 11 / 2016, 11:30

Do Evropy se letos zatím dostalo 372.128 migrantů, z toho 348.664 po moři a zbytek po souši.

Ženeva (ČTK) - Celkem 4690 běženců při této cestě zahynulo nebo je pohřešováno. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Mezinárodní organizace pro migraci (IOM), která se letos v září stala přidruženou organizací OSN.

Po uzavření takzvané balkánské stezky vedoucí z Řecka přes země bývalé Jugoslávie na počátku letošního roku se hlavní migrační trasou stala opět ta, která vede přes Středozemní moře oddělujícího severní Afriku od Evropy. Většina běženců se plaví z Libye na přeplněných vratkých člunech a ve vlnách je zachraňuje většinou italská pobřežní stráž. V loňském roce podle organizace při cestě po moři zahynulo 3770 migrantů.

Podle IOM do Itálie letos nejvíce mířili migranti z Nigérie, Eritreje, Gambie, Pobřeží slonoviny a Guineje. Do Řecka pak přicházejí většinou běženci ze Sýrie, Afghánistánu, Pákistánu, Iráku a Alžírska.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.