Do Iráku dorazila zásilka zbraní z České republiky

Do Iráku dorazila zásilka zbraní z České republiky
25 / 05 / 2016, 09:30

24. května dorazila do města Basra v Iráku další dodávka zbraní o české firmy Excalibur Army. Jednalo se o tanky T-72 a vozidla BMP-1.

Upravené BMP-1 od Excalibur Army je vybavené dělem ráže 73 mm 2A28 proti obrněným cílům, pro boj s živou sílou disponuje kulometem ráže 7,62 mm. Šestiválcový motor o výkonu 220 kW rozpohybuje stroj o hmotnosti 13 250 kg na rychlost až 65 km/h na silnici, ve vodě se bojové vozidlo pěchoty pohybuje rychlostí maximálně 6 km/h.

Bojové vozidlo pěchoty BMP-1 vzniklo v šedesátých letech 20. století v SSSR . Sériově se začalo vyrábět od roku 1965, moderní obrněný vůz ve výzbroji i pancéřování převyšoval v té době bojová vozidla NATO.

Zdroj: Twitter, Excalibur Army

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace