Do Moskvy pořád "Někdo přijíždí, někdo odjíždí, všichni ale říkají, že jsou představitelé Svobodné syrské armády"

Do Moskvy pořád &quote;Někdo přijíždí, někdo odjíždí, všichni ale říkají, že jsou představitelé Svobodné syrské armády&quote;
Popisek: Ilustrační foto
27 / 10 / 2015, 08:30

"Jsou celou dobu tady. Jsou to ale různí lidé, " uvedl náměstek ministra zahraničí Michail Bogdanov v odpovědi na dotaz, kdy lze v Moskvě čekat zástupce tohoto uskupení.

Moskva 26. října (ČTK) - Moskva, vnímaná jako hlavní spojenec režimu syrského prezidenta Bašára Asada, dnes potvrdila kontakty se Svobodnou syrskou armádou (FSA), bojující proti Asadovi. Právě proti těmto bojovníkům prý byla zaměřena většina ruských náletů v Sýrii.

Minulý týden šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov prohlásil, že Rusko je připraveno v Sýrii podpořit vzdušnými údery i protirežimní Svobodnou syrskou armádu a spolupracovat s dalšími opozičními skupinami, které se přesvědčivě postaví proti terorismu.

Lavrov zároveň zdůraznil potřebu konání parlamentních a prezidentských voleb jako součásti politického řešení syrské krize.

Zástupci syrské opozice ale prohlásili, že Moskva by měla především zastavit bombardování pozic bojovníků proti syrskému režimu. "Bombardují pozice Svobodné syrské armády a přitom s námi chtějí spolupracovat? Ruskému stanovisku nerozumíme," řekl agentuře AFP povstalecký velitel Ahmad Saúd. Podle Samira Našára, reprezentanta koalice opozičních sil, je 80 procent ruských útoků zaměřeno právě na pozice Svobodné syrské armády.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace