Do Moskvy přiletěl Trumpův poradce. Začíná nová éra rusko-amerických vztahů?

Do Moskvy přiletěl Trumpův poradce. Začíná nová éra rusko-amerických vztahů?
Popisek: Ilustrační foto
08 / 12 / 2016, 09:30

Do Moskvy dorazil Carter Page, který působil v kampani zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa jako poradce pro zahraniční politiku.

Moskva -  Agentura RIA Novosti dnes oznámila, že Page se setká s politiky a podnikateli a zůstane v ruské metropoli do 13. prosince.

"Sejdu se s vlivnými podnikateli a ideovými vůdci," citovala agentura Page. Přitom připomněla jeho výrok z minulosti, že Trumpova administrativa potřebuje lidi, kteří věří v potenciál rusko-amerických vztahů. Dialog mezi oběma zeměmi podle Page není možný bez důvěry k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

V předvolební kampani si Trump nechal v zahraniční politice radit od několika osob s kontakty na Rusko. Kromě Pagee, který v minulosti působil jako konzultant ruského energetického gigantu Gazprom, to byl Paul Manafort, který radil proruským politikům na Ukrajině, nebo Michael Flyn zachycený vedle Putina na galavečeru pořádaném ruskou státní televizí Russia Today.

Page v říjnu v rozhovoru s agenturou Sputnik řekl, že "mnoho základních zájmů Spojených států se značně překrývá se strategickými prioritami Ruska".

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace