Do Německa přišlo méně uprchlíků, nebezpečí teroru pro Evropu trvá

Do Německa přišlo méně uprchlíků, nebezpečí teroru pro Evropu trvá
Autor: Flickr.com|Popisek: migranti
14 / 01 / 2017, 11:00

KOMENTÁŘ

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziere sice ve středu oznámil, že loni přišlo do Německa 280 000 uchazečů o azyl, což je třikrát méně než v roce 2015. To ovšem neznamená, že nebezpečí pro Evropu netrvá.

I když čísla migrantů jsou podle statistik nižší, neznamená to razantní snížení rizika teroristických útoků ve velkých evropských městech. Právě naopak. Migrační vlna bude pokračovat možná v ,,uvolněnějším" tempu, to by však nemělo evropské politiky uchlácholit. Evropa musí být stále na pozoru, teroristické útoky totiž budou bohužel i tento rok a ty další smutnou realitou.  Budiž toho důkazem nedávný teroristický útok v Berlíně na vánočních trzích, kterým se evidentně inspiroval i další terorista v Jeruzalémě.

Evropské ,,elity" s v čele s Angelou Merkelovou stále nepochopily, že pouze hasí požár, který způsobily ony a ,,železná kancléřka". Té její názorové veletoče týkající se migrační krize zajistily skutečnou ,,politickou nesmrtelnost", ovšem v negativním gardu. Evropští vševědové svou nesmyslnou vítačskou politikou zapříčinili současný stav a hašení požáru je vždy těžší než být důslednou prevencí na něj připraven.

Zůstává otázkou, kdy (a také kde) se migrační vlna zastaví. V tomto roce to určitě nebude a evropské politické špičky budou mít co dělat, aby je nesmetla z jejich křesel.

 

Čtěte také:

VIDEO: Migranti dostávají ve Švédsku byty zadarmo, říká Kateřina Janouchová, dcera slavného fyzika

Tisíce migrantů žalují Německo za to, že úřady protahují jejich azylové řízení

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace