Do roku 2019 má cena F-35A klesnout na 85 miliónů dolarů

Do roku 2019 má cena F-35A klesnout na 85 miliónů dolarů
Autor fotografie: Lockheed Martin|Popisek: F-35A
15 / 05 / 2016, 08:00

Tuto informaci přinesl programový manažer společnosti Lockheed Martin letounu páté generace F-35 v půlce letošního dubna.

Jeff Babione, Lockheed Martin programový manažer pro program F-35, řekl novinářům, že se očekává pokles nákladů na variantu F-35A z téměř 100 milionů na asi 85 milionů do roku 2019, a to díky efektivnosti a snížení nákladů výrobních technologií.

Varianty B a C určené pro námořní pěchotu a námořnictvo , které jsou složitější a budou se nakupovat v menším množství, nejsou zahrnuty v tomto cíli pro rok 2019.

Naproti tomu cena stroje F / A-18E / F Super Hornet je asi 60 milionů za kus...

"Myslíme si, že cena za stroj s těmito schopnostmi bude neporazitelná," řekl Babione. "Budete si moci dovolit letoun páté generace letounza cenu čtvrté generace nabízenou ve svobodném světě. Tým Lockheed / BAE / Northrop Grumman je extrémně zaměřen na snížení ceny letounu."

S požadavkem US Air Force na dosažení počáteční operační schopnosti do konce letošního roku, byl výrobní závod ve Fort Worth v Texasu podle slov Babioneho zaneprázdněn sestavením co nejvyššího počtu letadel najednou. Bylo tam až 115 F-35 v několikarůzných fázích sestavení.

Zdroj: Fighter Sweep

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace