Do skupiny vojáků na předměstí Paříže vrazil řidič s autem, šest z nich zranil

Do skupiny vojáků na předměstí Paříže vrazil řidič s autem, šest z nich zranil
09 / 08 / 2017, 09:45

Do skupiny vojáků na pařížském předměstí Levallois-Perret ráno najel řidič s autem a několik z nich zranil. Podle francouzských médií vůz zranil vojáky, kteří se účastnili Operace Sentinelle, vojenské operace, která byla spuštěna po teroristických útocích v roce 2015. Podle deníku Le Figaro bylo zraněno šest vojáků a řidič auta je na útěku.

/AKTUALIZOVÁNO/ Incident se odehrál okolo osmé hodiny ranní. Podle policie vše nasvědčuje tomu, že čin byl úmyslný a předem promyšlený. Řidič najel na pařížském předměstí Levallois-Perret do skupiny vojáků, kteří byli zapojeni do protiteroristické operace Sentinelle. Šest z nich utrpělo zranění, dva jsou ve vážném stavu. Polciie po neznámém pachateli pátrá. Starosta Levallois-Perret Patrick Balkany se nechal slyšet, že je to ,,nepřípustný a nepochopitelný čin".


Podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme:

Další útok autem? V Londýně vrazilo auto do skupiny chodců, pět z nich zranilo

 

 

Zdroj: rt.com, lefigaro.fr

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.