Do služby se hlásí 900 lumenů v podání kompaktní taktické svítilny Fenix PD32

Do služby se hlásí 900 lumenů v podání kompaktní taktické svítilny Fenix PD32
Popisek: Kompaktní svítilna Fenix PD32
27 / 01 / 2016, 13:15

Kompaktní svítilna Fenix PD32 je určena především pro bezpečnostní složky a do náročných podmínek, kde je požadována mobilita spolu s vysokým výkonem. Oproti předchozím generacím této svítilny je novinka díky nové diodě Cree XP-L HI téměř třikrát výkonnější!

Předchozí generace této svítilny si oblíbili příslušníci státní i městské policie, do své výbavy je zařadil například i letecký personál vojenského letiště Kbely. Úspěch u profesionálů nebyl náhodný: výrobce vsadil na kvalitní a odolné provedení, vysoký výkon i snadné ovládání, příslušníkům policie přišla vhod možnost svítilnu rozšířit o červený dopravní kužel.

Fenix PD32

Pátá generace svítilny Fenix PD32 XP-L přináší maximální světelný tok 900 lumenů a vzhledem k velikosti svítilny fenomenální dosvit 240 metrů. Nadstandardního dosvitu (vzhledem k velikosti svítilny) bylo dosaženo použitím použitím špičkové LED Cree XP-L HI (High Intensity), která vytváří kužel velmi dobře zaostřený do dálky. Fenix PD32 XP-L disponuje sedmi různými režimy svícení, které umožní volit mezi vysokým výkonem, dlouhou výdrží až 260 hodin a zábleskovými režimy pro upoutání pozornosti a krizové situace.

Fenix PD32 zaujme nejen výkonem, ale také kompaktní velikostí a nízkou vahou – na délku měří pouhých 13 centimetrů a váží 125 gramů včetně akumulátoru. Tělo svítilny je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku typu T6 s anodizovaným povrchem pro větší odolnost. Pro zvýšení uživatelského komfortu je povrch výrazně rýhován, provedení zabraňuje otáčení svítilny na nerovné ploše. Svítilna je nárazuvzdorná a dle standardu IPX-8 také vodotěsná až do dvoumetrové hloubky. Pro napájení lze použít jednu nabíjecí li-ion baterii typu 18650 nebo dvě jednorázové lithiové baterie typu CR123A. Jas je digitálně regulovaný, čímž nedochází k jeho postupnému snižování vybíjením baterie.

Kromě již vyzdvihovanému použití v bezpečnostních složkách je tato malá výkonná svítilna vhodná pro veškeré outdoorové použití a v neposlední řadě také myslivce. Ti ocení možnost upevnění svítilny pomocí montáže na dlouhou zbraň, tam kde to legislativa umožnuje a především velmi daleký dosvit. Profesionálové najdou díky skvělým parametrům pro tuto svítilnu využití při pátracích a vyhledávacích akcích, Univerzální možnosti využití této svítilny podtrhuje možnost jejího upevnění na kolo nebo cyklohelmu pomocí montáže. Díky doplňkovému difuzéru z odolného plastu můžete svítilnu během kempování, nebo při práci doma proměnit ve výkonnou lucernu. Svítilna Fenix PD32 spolehlivě odvede své služby také během večerních procházek či venčení psa.

Všechny parametry svítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix PD32 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 1 799 Kč včetně DPH

Tagy článku