Do služby se hlásí výkonná nabíjecí svítilna Fenix UC35

Do služby se hlásí výkonná nabíjecí svítilna Fenix UC35
Autor fotografie: ARIGA s.r.o.|Popisek: Fenix UC35
16 / 04 / 2015, 11:30

Taktická kompaktní svítilna Fenix UC35 zaujme špičkovými parametry a možností dobíjení prostřednictvím USB kabelu. Světelný výkon až 960 lumenů a dosvit až 200 metrů jí předurčují k použití mezi profesionály v oblasti bezpečnostních složek. Popularitu ale určitě získá také u příznivců outdoorových aktivit.

Nabíjecí, vodotěsná a nárazuvzdorná svítilna je osazena diodou Cree XM-L2 U2, nabízí šest režimů svícení, které umožní volit mezi vysokým výkonem a dlouhou výdrží až 150 hodin. Dodávána je s li-ion akumulátorem 18650 o kapacitě 3200mAh, který je možno nabíjet přes vestavěný micro-USB konektor přímo ve svítilně, alternativně lze k napájení použít i dvě jednorázové CR123A baterie.

Fenix UC35

Nejvýkonnější BURST režim je časově omezen na dobu 5 minut, poté elektronika svítilnu přepne do druhého nejsilnějšího režimu o 480 lumenech, který vám poslouží nepřetržitě až dvě a tři čtvrtě hodiny. Světelně úspornější režimy přináší úměrně dlouhou dobu svícení. Režim se 180 lumeny zaručí téměř devět a půl hodiny svícení, 50 lumenů garantuje 38 hodin svitu a nejúspornější mód se 14 lumeny disponuje výdrží po dobu více než šesti dnů. Profesionálové ve službě ocení také odstrašující stroboskopický režim s proměnnou frekvencí.

Taktická svítilna UC35 samozřejmě zachovává také další přednosti výrobků značky Fenix, tj. použití kvalitních materiálů a precizní dílenské zpracování. Tělo svítilny je vyrobeno z leteckého duralu, jehož povrch prošel tvrdou anodizací typu III. Ta omezuje povrchové poškrabání svítilny. Výrazné rýhování povrchu umožňuje lepší držení a tvarování těla zároveň zabraňuje otáčení svítilny na nerovné ploše. Kompaktní svítilna je vodotěsná dle standardu IPX-8 do dvoumetrové hloubky a nárazuvzdorná. Při svém nadstandardním výkonu váží pouhých 145 gramů a na délku měří jen 15 centimetrů, což rozšiřuje možnosti jejího použití.

Tato svítilna nachází uplatnění mezi profesionály z řad ozbrojených složek a záchranářů, mezi myslivci nebo členy bezpečnostních agentur a ostrah objektů. Policistům se v příslušenství nabízí možnost dokoupení červeného dopravního kužele, myslivci ocení nabídku barevných filtrů. Profesionální možnosti využití svítilny zdůrazňuje taktický spínač a možnost upevnění na dlouhou zbraň tam, kde to legislativa umožňuje. Při upevnění na zbraň využijete možnost jejího ovládání pomocí doplňkového kabelového spínače.

Díky svým parametrům se ale se ctí zhostí také těch nejnáročnějších outdoorových výprav. Použití může vzhledem k možnosti dokoupení držáků na kolo či držáku na cyklistickou přilbu najít také jako výkonná cyklosvítilna.

Fenix USB nabíjení

Taktická nabíjecí svítilna Fenix UC35 se dobíjí pomocí přiloženého USB kabelu ze standardního USB portu, dokoupit k ní lze také USB adaptér do elektrické sítě a USB adaptér do auta. Všechny parametry svítilny jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1.

Svítilna Fenix UC35 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Její maloobchodní cena je stanovena na 2 599 Kč (cena včetně akumulátoru).

Zdroj: ARIGA s.r.o.

Tagy článku