Do souboje s tmou vstupuje nová ruční svítilna E35 UE ekonomické řady Fenixu

Do souboje s tmou vstupuje nová ruční svítilna E35 UE ekonomické řady Fenixu
Autor fotografie: Ariga.cz|Popisek: Fenix E35 Ultimate Edition 2016
06 / 04 / 2016, 00:30

Praha, 5. dubna 2016 – Druhá generace kompaktní svítilny Fenix E35 Ultimate Edition 2016 překvapí vysokým výkonem 1 000 lumenů, 160 metrovým dosvitem a velmi příznivým poměrem výkon / cena. Její paprsky míří jak na příznivce rozličných outdoorových aktivit, tak mezi profesionály.

Výborného světelného výkonu bylo dosaženo především díky moderní LED XM-L2 U2 renomované značky Cree. Volit lze mezi pěti standardními světelnými režimy a dvěma režimy zábleskovými. Jednotlivé režimy dávají uživatelům na výběr mezi vrcholným světelným výkonem 1 000 lumenů v nejvyšším turbo režimu a dlouhou výdrží až 150 hodin nepřetržitého svícení v ekonomickém režimu s 8 lumeny. Ten bohatě postačí například pro čtení, orientaci ve stanu či jeho bezprostředním okolí. Stroboskopický režim o síle 1 000 lumenů má odstrašující účinek při možném napadení, SOS režim se 150 lumeny je zase dostatečně silným signálem při krizových situacích. Zapnutí i přepínání režimů se provádí dvěma tlačítky ergonomicky umístěnými na boku. Svítilna disponuje i funkcí proti náhodnému zapnutí – stiskem obou ovládacích tlačítek po dobu tří vteřin svítilnu zamknete a stejným postupem také odemknete. Tento prvek oceníte například během turistických výprav, kdy máte svítilnu v batohu mezi ostatními věcmi. K napájení se nabízejí hned dvě možnosti. Použít lze buď jeden vysokokapacitní akumulátor typu 18650 nebo dvě jednorázové CR123A baterie, které vynikají především v extrémně mrazivých teplotách. Spolehnout se můžete na digitálně kontrolovaný konstantní proud, který zaručuje stálý světelný výkon i při pozvolném vybíjení baterií.

Fenix E35

Konstruktéři svítilny vsadili na jednoduchost ovládání a široké možnosti jejího využití. Žádaným standardem u moderních svítilen Fenix je jejich vysoká odolnost a ani model E35 UE není v tomto směru výjimkou. Tělo je vyrobeno z pevného leteckého duralu, díky tomu je svítilna nárazuvzdorná. Konstrukce svítilny je dle standardu IPX8 také plně vodotěsná, takže se nemusíte obávat jejího ponoření až do dvoumetrové hloubky. Povrchová úprava je nejen odolná vůči poškrabání, ale díky tvarové úpravě povrchu se ani nekutálí na rovné ploše. Součet všech uvedených parametrů a předností z nové svítilny E35 UE činí skutečně všestranně použitelnou svítilnu.

Chcete mít v domě spolehlivou svítilnu pro práci v dílně i na zahradě i pro nouzové situace při výpadku elektřiny? Potom je E35 UE tou správnou volbou. Široké pole působnosti se nabízí při použití při outdoorových aktivitách, ať už se jedná o běžné turistické cesty a kempování, nebo náročnou horskou turistiku a expedice. Doplňkovým difuzérem AOD-S svítilnu navíc můžete proměnit ve výkonnou svíčku či lucernu pro rovnoměrné osvětlení stanu či místnosti. Pro cykloturistické účely se nabízí další volitelný doplněk, rychloupínací montáž na řidítka kola ALB-10. Stejně tak se tato svítilna s úspěchem zařadí do výbavy policejních složek, které využijí možnost dokoupení červeného stavěcího kužele. Do kapsy či na taktickou vestu se bude hodit například i členům ostrahy objektů.

Všechny parametry svítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009

Svítilna Fenix E35 UE je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 1 299 Kč včetně DPH

Tagy článku