"Do Turecka nejezděte, pokud tam jste, okamžitě odjeďte" varuje Izrael.

&quote;Do Turecka nejezděte, pokud tam jste, okamžitě odjeďte&quote; varuje Izrael.
28 / 03 / 2016, 13:00

Podobné varování zveřejnilo české ministerstvo zahraničních věcí.

Jeruzalém (Reuters) - Izrael dnes vyzval své občany v Turecku, aby "co nejdříve" odcestovali ze země. Izraelské úřady předpokládají další teroristické zemi, podobné tomu, který se stal 19. března v centru Istanbulu, při kterém zahynuli tři Izraelci a Íránec. Podle Izraele platí v Turecku nejvyšší třetí stupeň varování před teroristickým útokem a islámští radikálové plánují útok na turisticky zajímavá místa po celém Turecku. Zdroj: reuters.com

MZV ČR na základě varování tureckých úřadů upozorňuje na riziko možných teroristických útoků proti účastníkům letošních velikonočních oslav v Turecku.

Kostelům, ale i synagogám, modlitebnám alevitů a jiných nemuslimských náboženství, stejně tak jejich nadacím a asociacím, hrozí zvýšené nebezpečí. 

MZV ČR na základě varování tureckých úřadů upozorňuje na riziko možných teroristických útoků proti účastníkům letošních velikonočních oslav v Turecku. Kostelům, ale i synagogám, modlitebnám alevitů a jiných nemuslimských náboženství, stejně tak jejich nadacím a asociacím, hrozí zvýšené nebezpečí.

V souvislosti s aktuálním zhoršením bezpečnostní situace na celém území Turecké republiky doporučuje MZV ČR všem českým občanům, kteří se na území Turecka zdržují, aby vždy a všude dbali zvýšené opatrnosti, a to zejména v situacích, kdy dochází ke koncentraci osob v jedné lokalitě, ať uzavřené (např. metro), nebo otevřené (např. historické památky).

Vzhledem k přetrvávající nejisté bezpečnostní situaci důrazně varujeme před cestami do oblasti jihovýchodního Turecka. V návaznosti na poslední  a možný další vývoj situace doporučujeme zvážit nutnost cestování do Ankary, cestu uskutečnit pouze v odůvodněných případech, např. plánovaná  obchodních jednání, studium, pracovní cesta atp.

MZV ČR žádá české občany, aby v případě jakékoli nečekané situace sledovali a respektovali pokyny a doporučení místních úřadů a bezpečnostních orgánů. Upozornění platí se zvýšenou důležitostí pro pouliční demonstrace a oslavy, k nimž dochází ve večerních hodinách, často v pátek a o víkendech.

V případě ohrožení neprodleně kontaktujte Velvyslanectví ČR v Ankaře nebo Generální konzulát ČR Istanbulu. MZV doporučuje všem cestovatelům registraci v systému Drozd (//drozd.mzv.cz).

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace