Do výběrového řízení na policejního prezidenta se přihlásili dva uchazeči

Do výběrového řízení na policejního prezidenta se přihlásili dva uchazeči
23 / 11 / 2018, 20:15

V pátek 23. listopadu 2018, se sešla výběrová komise a posoudila přihlášky do výběrového řízení na post policejního prezidenta. Do výběrového řízení se přihlásili dva uchazeči. Oba dva dle komise splňují podmínky výběrového řízení, a komise tak oba kandidáty pozve k osobnímu pohovoru.

Výběrové řízení na uvolněné místo policejního prezidenta vyhlásil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) poté, co se do nabídkového řízení nepřihlásil žádný kandidát. Lhůta pro podání přihlášek skončila 22. listopadu 2018. V souladu se zásadami ochrany osobních údajů nebude Ministerstvo vnitra v průběhu výběrového řízení komentovat jména uchazečů ani zveřejňovat žádné další údaje.

Na základě pohovoru výběrová komise posoudí, zda uchazeči ve výběrovém řízení uspěli či nikoli. Komise poté vyhotoví protokol s výsledkem výběrového řízení. Na volné služební místo pak může být ustanovený pouze úspěšný žadatel. Pokud uspějí oba kandidáti, doporučí výběrová komise ministrovi nejvhodnějšího žadatele.

Pětičlennou výběrovou komisi jmenoval ministr vnitra Jan Hamáček v následujícím složení:

Jiří Nováček, náměstek ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti a policejního vzdělávání, předseda komise,
genmjr. Drahoslav Ryba, generální ředitel HZS ČR,
genpor. Jiří Kolář, bývalý policejní prezident,
Milan Štěpánek, předseda Nezávislého odborového svazu PČR,
Jiří Kaucký, státní tajemník v Ministerstvu vnitra.

Podmínky výběrového řízení

Do výběrového řízení se dle zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů mohl přihlásit příslušník, který má služební hodnost o jeden stupeň nižší, než je služební hodnost požadovaná pro volné služební místo, a zároveň vykonává službu v bezpečnostním sboru, jehož služební funkcionář výběrového řízení vyhlásil, nebo vykonává službu v jiném bezpečnostním sboru. Příslušník musel mít pro stanovené služební místo odpovídající vzdělání, požadovanou dobu trvání služebního poměru a podle závěru služebního hodnocení musel dosahovat alespoň velmi dobrých výsledků ve výkonu služby.

Zdroj: Policie ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace