Dobré ráno pane Junckere, už jste se konečně probudil?

Dobré ráno pane Junckere, už jste se konečně probudil?
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Jean-Claude Juncker
09 / 06 / 2017, 18:00

J. C. Juncker: ,,V dnešním světě nestačí k zajištění bezpečnosti měkká síla, Evropská unie potřebuje účinnou obrannou politiku, řekl na bezpečnostní konferenci v Praze šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker"...DOBRÉ RÁNO pane Junckere, dobré ráno Evropská komise!

Tolik let ve velmi významné, odpovědné a dobře placené funkci funkci..... a teprve teď se dostavilo osvícení...je to zázrak nebo katastrofa? Desítky tisíc radikálních muslimů, o nichž nic nevíme, běhá po Evropě, stovky mrtvých a tisíce nešťastných lidí po teroristických útocích, závislost na blahovůli Turecka (u něhož už přestávám nacházet rozdíly s Ruskou Federací - pokud jde o styl politiky, demokracie už to asi úplně nebude) kdy se panu Erdoganovi něco přihodí a pro milióny utečenců se otevře cesta do nechráněné Evropy....a mohl bych pokračovat.

Problémem EP, EK, ER je, že většina poslanců EP jsou asi dobří ekonomové (businessmani), odborníci na dotace a lidsko-právní záležitosti, na neziskovky a proplácení čím dále vyšších sociálních dávek neproduktivním (mnohdy neevropským a v podstatě nelegálním migrantům) spoluobčanům, ale žádný z nich není ani osobní výbavou, znalostním zázemím a srdcem schopen se kvalifikovaně vyjadřovat k problematice obrany a bezpečnosti a prosazovat potřebné věci.

A ještě malá poznámka - vojáci jsou vojáci, v demokracii plní politické zadání (zaplaťpánbůh) a vojáci opravdu nemají problém se efektivně a rychle dohodnout! Problém mají politici, jednotlivé politické reprezentace národních států Evropského společenství. Tedy ve společenství,kde se všichni v reálu nakonec chovají, bez ohledu na společné vzletné proklamace, podle hesla "bližší košile než kabát", někteří to patřičně okoření svou arogancí a výsledek je takový jaký je.

Tím to nekritizuji, jen poukazuji na realitu, na to co jsou a budou vlastně jen řeči pro voliče a na to co je skutečně reálné.Bez toho, abychom rozšlapali své růžové brýle a začali se chovat racionálně, se nám nepodaří s existujícím směřováním EU nic podstatného udělat.....a za 20 - 30 let "Salam Aleikum"! Mimochodem i z tohoto důvodu je ambice vytvořit Evropské ozbrojené síly jen a pouze politické Sci-Fi, které se snadno prezentuje (teplé bruselské židle potřebují své opodstatnění), ale s reálným světem nemají nic společného.

 

Autor: Bohuslav Chalupa (poslanec za hnutí ANO 2011)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace