Docent Konvička: "Musíme odmítnout nátlak Evropské komise na přerozdělování uprchlíků"

Docent Konvička: &quote;Musíme odmítnout nátlak Evropské komise na přerozdělování uprchlíků&quote;
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Tisková konference
10 / 06 / 2015, 11:00

10.6.2015 / VIDEO / Poslanec Černoch: "Problém s imigranty eskaluje každým dnem". Poslanec Lank: "Česká republika není připravená na zhoršenou bezpečnostní situaci v Evropě". Přinášíme záznam z dnešní tiskové konference.

Petice proti imigračním kvótám

K aktuálnímu problému s imigranty, kteří v obrovském množství překračují vnější hranice EU, se vyjádřili nejen poslanci z bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny, ale především Doc. Mgr. Martin Konvička, PhD. z  iniciativy "Islám v ČR nechceme". Ten poslancům předal i petiční archy. Přinášíme doslovný přepis jeho vyjádření na dnešní tiskové konferenci:

Dnes jsem se zúčastnil jednání Poslaneckého klubu Úsvitu, na kterém jsem seznámil poslance s peticí, kterou k dnešnímu dni již podpořilo 46286 občanů České republiky. Tato Petice požaduje, aby vláda ČR odmítla nátlak Evropské komise, která chce přerozdělit tzv. uprchlíky i do České republiky zároveň ale respektuje humanitární pomoc v případech skutečné nouze. Rozsah této pomoci musí ale zůstat plně v rukách vlády ČR.
Pokud máme vůbec uvažovat o dočasném přijetí uprchlíků z Blízkého východu, pak tedy nechť se jedná o nejohroženější skupiny Jezídů, křesťanů a Kurdů, kteří jsou vystavení brutálním útokům fanatických muslimů.
Dalším bodem debaty byla problematika islámu, islámského terorismu, který podle všech zúčastněných je dnes největší hrozbou pro evropské státy, především je ohrožením našich tradičních hodnot, občanských a lidských práv.
Zároveň děkuji poslancům hnutí Úsvit za podporu při prosazování novely zákona o církvích a náboženských společnostech a k novele trestního zákona, který se týká trestného činu „služby v cizích ozbrojených silách podle paragrafu 321 trestního zákoníku“, který by se měl vztahovat i na tzv. islámský stát, byť se de iure nejedná o armádu státu.
Cílem této petice je vyvolat skutečnou diskuzí na půdě parlamentu o problému imigrace. Parlament proto musí vládu podpořit a zároveň zavázat k odmítnutí jakýchkoliv kvót pro imigranty. Toho dosáhneme také tím, že nashromáždíme nejméně 100 000 podpisů, tedy ještě před poslaneckými prázdninami. Vzhledem k tomu, že 46 286 podpisů jsme shromáždili za 3 týdny, je tento cíl velmi reálný.

Docent Konvička a poslankyně Olga Havlová

Poslanec Marek Černoch:

Dnes byl hostem poslaneckého klubu pan Martin Konvička z iniciativy „Islám v České republice nechceme“, aby nás informoval o petici proti povinným kvótám pro imigranty. My tuto petici velmi vítáme, připojili jsme se k ní. Dohlédneme na to, že tady ve Sněmovně nezapadne do šuplíku. Ten problém s imigranty eskaluje každým dnem. Doslova každým dnem dostáváme informace o tom, jaké ohromné problémy mají jižní státy s davy uprchlíků. Kvóty nejsou řešením, právě naopak. A my proti tomuto bruselskému nesmyslu budeme vytrvale bojovat.

Poslanec Martin Lank:

Já si dovolím doufat, že tato petice pomůže tomu, aby naše vláda otevřela oči. Je potřeba přiznat, že Česká republika není připravená na zhoršenou bezpečnostní situaci v Evropě. Česká armáda a bezpečnostní složky jsou podfinancované, český právní systém je v boji s terorismem úplně zastaralý. Připomínám, že my jsme připravili už tři návrhy zákonů, které mají alespoň ty největší problémy řešit.
Jednak je to zákon o církvích, který zavádí, aby církve procházely povinnou bezpečnostní prověrkou ze strany BIS, policie a vojenského zpravodajství dříve, než dostanou právo např. zakládat církevní školy, nebo dělat duchovní službu v armádě a ve věznicích. Předkládáme také zákon o zákazu vojenské služby u Islámského státu. Bohužel dnešní zastaralé paragrafy trestní zákoníku nemyslí na to, že vlastní armády mají i různé hybridní útvary, které ve skutečnosti státem nejsou. My zákon upravujeme tak, aby zapojení do bojů po boku válečníků  islámského státu bylo jednou pro vždy jednoznačně trestné. Připravujeme také novelu zákona, které umožní sebrat zpět české občanství imigrantovi, pokud by po jeho udělení ohrožoval bezpečnost státu. 
Bohužel máme velmi nepříjemný pocit, že vláda před těmito problémy strká hlavu do písku. Znovu opakuji, že téměř 50 tisíc podpisů pod touto peticí snad otevře vládě oči a že naše návrhy přijme.

Autor: redakce

Tagy článku