Exploze kufříkové bomby u migračního úřadu v Německu

Exploze kufříkové bomby u migračního úřadu v Německu
27 / 07 / 2016, 16:45

K explozi došlo v blízkosti migračního úřadu v německém městečku Zirndorf, nedaleko Norimberku. Svědci údajně viděli "arabsky vyhlížející muže" utíkat z místa činu.

18:00 Tweet bavorské policie, která popírá informace o výbuchu kufru. Šlo prý jen o kouř. 

17:40 Bombu údajně nesl muž se ženou. Podle policie akutní nebezpečí nehrozí, bomba očividně vybuchla dříve, než měli atentátnící v plánu, v kufru byly podle policie pouze nádoby s aerosolem, žádná výbušnina.

17:20 Podle nejnovějších informací nejsou hlášeny žádné oběti, ani zranění.

16:45 Informaci přinesla mnichovská stanice Bayerischer Rundfunk. Exploze byla způsobena kufrem plným aerosolů, zatím není potvrzeno, zda jsou nějaké oběti. 

Podle Bayericher Rundfunk kufr explodoval v zahradě asi 150 metrů od přijímacího střediska imigrantů. Svědci udajně viděli, jak z místa výbuchu uteklo několik "arabsky vyhlížejících" mužů. Podle informací policie, která je na místě činu, svědkové slyšeli hlasitý zvuk, zatímco jiní viděli hořící kufr v malé zahradě nedaleko imigrační kanceláře.

Psali jsme dnes: Uprchlík znásilnil na hřbitově 79 letou ženu

Policie provádí vyšetřování.

Další detaily budou následovat.

Německem a Bavorskem otřásají teroristické útoky provedené migranty.

V neděli se 27letý syrský uprchlík, který čelil deportaci do Bulharska vyhodil do vzduchu poté, co mu byl odepřen přístup na hudební festivala. Výbuch zranil 15 kolemjdoucích.

V pátek, 18letý Němec íránského původu zabil devět lidí v Mnichově.

Mimo to 17letý migrant hledající azyl v Německu byl zastřelen policií poté, co ve vlaku u Würzburgu zranil 5 lidí sekerou. V neděli byl 21letý syrský uprchlík zatčen poté, co zabil těhotnou ženu a zranil dva lidi nožem na kebab ve městě Reutlingen, poblíž Stuttgartu.

Zdroj: BR24, RT, The Sun

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace