Dodávka S-300 pro Írán se blíží

Dodávka S-300 pro Írán se blíží
Autor: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, Vitaly V. Kuzmin,|Popisek: Ilustrační foto S-300
15 / 02 / 2016, 09:15

Rusko začne brzy dodávat systémy S-300 do Íránu, o systému S-400 země nejednají.

Ruský zvláštní prezidentský vyslanec v Afghánistánu Zamir Kabulov řekl, že Rusko brzy začne dodávat PVO systémy S-300 do Íránu, .

"Dodávky budou zahájeny brzy," řekl Kabulov v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti.

Íránský ministr obrany Hossein Dehghan již dříve oznámil, že první dodávky ruských S-300 jsou očekávány v prvním čtvrtletí roku 2016. Teherán projevil zájem o dodávky ruského systému protivzdušné obrany S-400 , ale v současné době žádné rozhovory na toto téma neprobíhají řekl Kabulov.

S-300 je rodina ruských protiletadlových raketových systémů dlouhého dosahu. Tyto systémy jsou určeny k obraně strategických cílů před údery vedenými letadly, vrtulníky, střelami s plochou dráhou letu a balistickými raketami s krátkým dosahem. Systémy jsou schopny činnosti za každého počasí i v podmínkách intenzivního radioelektronického rušení.

Zdroj: Sputnik

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace