Dogo, izraelský robot ozbrojený Glockem

Dogo, izraelský robot ozbrojený Glockem
Autor fotografie: General Robotics|Popisek: Dogo našel teroristu
16 / 05 / 2016, 11:30

Dogo je první ozbrojený taktický robot na světě určený pro CQB (close-quarter combat) a protiteroristické operace. Je ozbrojen pistolí Glock ráže 9 mm.

Izraelská firma General Robotics Ltd. vyvinula pod svou ochrannou známkou Dogo, dvanácti kilogramového robota ozbrojeného pistolí, určeného pro CQB a boj proti teroristům. Na rozdíl od jiných malých robotů, kteří nenesou žádnou zbraň, nebo mnohem větších 250 kilogramových systémů určených pro převoz dálkově řízených palebných systémů, má Dogo  vestavěnou standardní pistoli Glock 26 ráže 9 mm, s laserovým značkovačem.

Ovladač systému Dogo

Dogo může být vybaven i pepřovým sprejem, nebo jinýmí nesmrtícími prostředky, stejně jako další podobní roboti, umožňuje obousměrnou hlasovou komunikaci a může tak vést vzdálená jednání s únosci. Dogo má zásobník na 14 ran, umí vyjet po schodech a na baterie je schopen provozu až 4 hodiny. Je vybaven 8 kamerami - 6 je postranách a 2 jsou určeny k palbě

"Klademe velký důraz na bezpečnost, počínaje softwarem přes hardware až po firmware," řekl zakladatel společnosti a generální ředitel Udi Gal, bývalý zástupce ředitele výzkumného a vývojového ředitelství izraelského ministerstva obrany. "Veškerý software běží přímo v samotném robotu. Server je na robotu a sledování si robot provádí intuitivně sám. ... V rámci tohoto dvanácti kilogramového systému, jsme integrovali velmi komplexní technologií."

General Robotics plánuje oficiální představení systému příští měsíc na výstavě Eurosatory v Paříži.

Zdroj: iHLS, General Robotics

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.